Amazon.com Anormalleşti

• Konuyu başlatan Bal Kabağı
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 882
B

Bal Kabağı

Ziyaretçi
Arkadaslar ininal kartimda hic para olmamasina ragmen , Amazon.com'da "acaba birsey olur da ceker mi" mantigiyla alisveris yapmayi denedim ve hic beklemedigim bir sekilde oldu. Bu da resimi :

Bu bi hata gibi birsey sanirsam. Para yok kartta , ama satin almis gibi gozukuyorum o_O

1. (45 $ olan) oyuncagi iptal edip 2.'yi birakip baska seyler almayi denedim ve gene oldu. Bu nasil oluyor arkadaslar , yok mu bilgisi olan? Simdide RE:Revelations aldim , gene oldu o.o

Türkiye' deki gibi parayı alıp gönderme diye birşey yok. Siparişi veriyorsun kartın bilgilerini giriyorsun. Siparişin oluşuoyr. Amazon yurtdışı kaynaklı olduğu için 1-2 gün sürer karttan çekmesi ve kartta yeterli bakiye varsa sipariş onaylanır ama yeterli bakiye yoksa reddedilir. Çünkü o sırada doğrulama gibi işlemlerde süre uzar üstüne yurtdışı olduğundan daha çok uzar ama fazla uzamaz süre.

Gelelim sorununa ürün almışsın sipariş oluşmuş ama son yorumunda "Your order has been declined" şeklinde mail geldiğini söylemişsin. Ama yeteli bakiye yokmuş reddetmişler.

Bu durum şunun gibi oldu hatta burda konusuda vardır. Apple ın açığı buldu denen çocuğun aslında açık bulmadığı sadece Apple ın 1-2 sün sonra çekim yaparak e-maile makbuz gönderdiği gibi bir durum bu. Sonradan da dolandırıcılık şeklinde görünüp hesabını kitlemesi gibi bir durum oldu.

Herşey tamam da bende hem parayı çekti. Siparişiniz hazırlanıyor diyor. Ertesi gün de order has been declined hatası. Oayment revision needed falan. Parayı çektikten sonra böyle bir hata verebilir mi?
Bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı