Çözüldü Amazon.com güvenilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
13
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: Ryzen 5 1600AF 3.8 All Core / Asrock B450M Pro4 / HyperX Fury 2x8 3600Mhz Cl16 OC / SilverStone PermaFrost 240 / EVGA RTX 3060Tİ FTW3 Ultra LHR / XPG İnvader
Amazon üzerinden babaannem için telefon almaya karar verdik. Ancak alırken bize ne güvenlik kodunu sordu ne de SMS yolu ile onay aldı. Bizde otomatik olarak olaydın işkillendik güvenilir olduğunu biliyorum ama biraz şüphelendik.

Daha önce alışveriş yaptıysanız ürün elinize ulaştı mı? Herhangi bir sorun ile karşılaştınız mı?

Çözüm
Amazon.com.tr saticisindan ekran kartı satın almıştım, kargolamalari çok iyiydi. Tahmini kargo teslim tarihinden önce elime ulaştı. Kartta bir sıkıntı yok. Ödeme kısmı dediğiniz gibiydi, sanirim hızlı sipariş verebilmek için olabilir. Ben de işkillenmiştim. Alışverişten sonra kart bilgilerini otomatik kaydediyor, ben silmiştim. Size de kayıtlı kartinizi kaldirmanizi tavsiye ederim.
Ah keşke bir de içeriğini okusaydınız konunun. Ben zaten güvenli olduğunu biliyorum ancak herhangi bir CVV kodu veya herhangi bir SMS doğrulaması istemediğinden dolayı garipsedik ve babam başta olmak üzere şüphelendi.

Bizde diyoruz ki nie supheniz var adamlar isinin en iyisini yapiyor bunu kanitlamaya calisiyoz cift tarafli dogrulama kullaniyorlar. Ben okudum yani nie benim mesajimi sacma bulup bana alinti yapmaniz tuhaf.

Cevabımı aldım teşekkürler. Konu kilitlenebilir.

@Yuri09 işinin en iyisini yaptıklarına şüphemiz yok eğer işlerini bu kadar iyi yapmasalardı bu kadar büyümezlerdi. Ayrıca o yazdıklarım tek sizin için değil diğer bu şekilde yazan arkadaşlar içinde.

İnsan ister hiçbir güvenlik önlemi olmadan SMS veya 3D secure gibi olmadığında işkilleniyor.

Ayrıca buradan mesaj sayım ile yargılayan arkadaşa sesleniyorum, Amazon'un güvenilir olduğunu bilmesem emin olun Amazon üzerinden öneride bulunmazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı