Amazon.com güvenilir mi

• Konuyu başlatan FirstBlood
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 11B
75 doların üstündeki ürünler gümrükte takılıyor diye biliyorum. Takılmaması için %18 KDV ödemeniz gerekiyor. Aldığınız üründe ücretsiz kargo yoksa 30 dolarda kargo ücreti var. Bu ücretleri vermek yerine ülkemizden alın derim En azından garantiside olur.

Yurtdışından bir şey almak çok zahmetli, ben Ebay'den Xbox One almıştım getirene kadar yukarıdaki şeyleri yaptım. Hem çok uzun sürüyor bu işlemler hem aldığın ürünüm ağırlık ve boyutuna göre vergiler tuzlanıyor en iyisi Türkiye'den almak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt dışından tek seferde tek adet ticari amaç güdmeden 75 € (125 $) a kadar gümrük vergisi ödemeden malzemeden alımı yapabilirsin. Aksi taktirde %20 gümrük vergisi ödemek zorunda kalırsın.

Ürünlerin ve kargonun ücretlerini ürünü satın alırken internet sitesine PayPal hesabı ya da kredi kartı aracılığıyla yaparsın. Sana PTT aracılığıyla ücretsiz teslim edilir. Aldığımız ürünler 20-30 gün içinde uluslararası gemi taşımacılığı(shipping) ile gelir. Sitedeki satıcılar ürün takibi için kargo firması ve takip kodunu(tracking number) sana verirler.

Amazon ve EBay gibi sitelerde para iadesi garantisi bulunur. Ürün iadesi çok zahmetlidir bu yüzden aldığınız ürünün uygunluğunu iyi kontrol ediniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
75 €'ya kadar ürünler gelir eğer hala korkunuz varsa satıcıyla özel iletişime geçip ona kutunun üzerine "hediyedir" yazısı yapıştırmasını isteyin.

ya beyler ben amazondan biligsyar toplamyı düşünıyorum 2350 tl geliyor ama türkiyede 3400tl e ala bilirm yaklaşık 1000 tl fark var
alsam gümrükte veya başka bir şeyde sıkıntı çıkmaz demi :):)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı