Amazon.com laptop siparişinde ek ücret

Selim Eren

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
METU:ME
Ben Amazon.com'dan bir laptop alacaktım ama ödeme kısmına geldiğimde fazladan 820TL ek bir ücret alındığını gördüm ve direk vazgeçtim bu işten. Fazladan 800 TL ödeyeceksem niye yurtdışından getirtiyorum? Size asıl sorum bu ücret nedendir ve bu ücreti ödemeden başka bir şekilde getirtme şansımız var mı ? Örneğin Amazon Prime'a falan geçsem yinede öder miyim?

PicsArt_07-17-09.35.04.jpg

Ürünü alırken Shipping bedava görünüyor ama 93 TL kesiyor ödeme ekranında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon ultra premium hd optimus prime'a bile geçsen ödeyeceksin. :D Şaka bir yana o ek ücret dediğin şeyler ürünün kargo ve gümrük vergisi ücreti oluyor. Eğer Amazon Amerika'dan alıyorsan bunları ödemek zorundasın. Ama mesela Amazon Almanya'dan alışveriş yaparsan 49€ ve üstü alışverişlerde kargo ücretsizdir. ( Sadece satıcısı Amazon olan ürünler için geçerlidir. ) Tabi yine de gümrük vergisinden kaçış yok.

Ürünün pahalılığına göre gümrük parası da artıyor. O para gümrükten geçmesi için alınan para. Hemen hemen TR ile aynı fiyata gelir. Ordan alıp riske gerek yok. Yolda başına ya bir şey gelirse? Uğraşmaya lüzum yok.

Amazon sağolsun 3000-3500-4000 lira gibi komik ve astronomik ücretler talep edilen GTX 1080'i 2150 liraya aldım vergi ve kargosu dahil. Denk getirirseniz çok büyük kara geçersiniz Amazon alışverişinizde. Bir de aldığınız markanın uluslararası garantisi veya RMA desteği varsa şahane!

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı