İnternetten laptop siparişinde güvenilirlik

Ahmet Çavdar

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire A715-75G - İ5 10300H 2.5 GHz Turbo 4.5 GHZ - Intel UHD Graphics & GTX 1650 - 16 GB 2933 MHz

Asus TUF Gaming FX-505DT BQ180T - R5 3550H 2.1 GHz Turbo 3.7 GHz - Vega 8 & GTX 1650 - 16 GB 2400 MHz
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar internetten laptop almak gibi bir fikrim var. Ama internete güvenemiyorum. Yani birçok risk var: İkinci el mi outlet mi; içi kurcalanmış mı?
Hepsiburada'da puanı yüksek bir satıcı ve yorumları da güzel ürünün ama bu içimdeki kuşkuları nasıl giderebilirim? Yani 5-10 liralık bir şey değil sonuçta, 6000-7000'li fiyatlar söz konusu.
Nasıl güvenirim ve gelen ürünün sıfır, kurcalanmamış olduğunu nasıl anlarım?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam birçok üründe firmanın çektiği güvenlik bantı oluyor. Ayrıyeten sıfır kutulama kendini belli eder.
Güvenlik bantından kastınız cihazın altındaki vidaları kapatan bant mı? Eğer o bant varsa içi değiştirilemez demek oluyor anladığım kadarıyla. Ama ben hiç bilgisayar satın almadım 13 senedir. Yani o sıfır kutulamayı anlayamayabilirim. Nelere dikkat etmeli?

Arkadaşlar internetten laptop almak gibi bir fikrim var. Ama internete güvenemiyorum. Yani birçok risk var: İkinci el mi outlet mi; içi kurcalanmış mı?
Hepsiburada'da puanı yüksek bir satıcı ve yorumları da güzel ürünün ama bu içimdeki kuşkuları nasıl giderebilirim? Yani 5-10 liralık bir şey değil sonuçta, 6000-7000'li fiyatlar söz konusu.
Nasıl güvenirim ve gelen ürünün sıfır, kurcalanmamış olduğunu nasıl anlarım?
Yardımcı olursanız sevinirim.
Eğer hepsiburada'da alacağınız ürünün satıcısı hepsiburada ise gözünüz kapalı güvenebilirsiniz eğer değil ise yani farklı bir satıcıysa o zaman ürünü aldıktan sonra 14 gün içinde koşulsuz cayma hakkınız var eğer bir sıkıntı görürseniz hemen destek hattına yazıp ürününüzü iade edebilirsiniz.

Eğer hepsiburada'da alacağınız ürünün satıcısı hepsiburada ise gözünüz kapalı güvenebilirsiniz eğer değil ise yani farklı bir satıcıysa o zaman ürünü aldıktan sonra 14 gün içinde koşulsuz cayma hakkınız var eğer bir sıkıntı görürseniz hemen destek hattına yazıp ürününüzü iade edebilirsiniz.
Satıcının itiraz hakkı falan yok değil mi? Yani paramı alırım ürünü gönderirim ve sıkıntı olmaz. Bu şekilde mi?

Güvenilir firmalarla iş birliği yapıldığı sürece bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Güvenlik bantından kastınız cihazın altındaki vidaları kapatan bant mı? Eğer o bant varsa içi değiştirilemez demek oluyor anladığım kadarıyla. Ama ben hiç bilgisayar satın almadım 13 senedir. Yani o sıfır kutulamayı anlayamayabilirim. Nelere dikkat etmeli?
Hayır hocam direk kutuda bir bant oluyor. Benim önerim ürün geldiğinde teslim almadan önce kutuyu incelemeniz eğer deforme varsa ürünü teslim almayın. Onun haricinde ikinci el ürün yollayacaklarını sanmıyorum.

Geri
Yukarı