Amazon.com.tr fiyatlarının yüksek olması

Bence de fiyatlar yüksek değil katılıyorum size. Galiba arkadaş yurtdışı Amazon'uyla karşılaştırmış fiyatları.
Galiba ama ne anlatmak istediğini net anlatmamış. Anlatmak istediği şeye göre yorum yaparsak daha iyi olur, bekleyelim.

Piyasası 500TL olan PSU'yu 370TL'ye aldım, Amazon'dan ilk alışverişimdi ve fazlasıyla memnun kaldım. Artık her şeyi alırken birde Amazon'a bakayım diyorum. Dediğiniz gibi saçma fiyatlarda mevcut ancak ufak bir araştırma ve takip ile piyasanın altında fiyatlara istediğiniz ürünü alabilirsiniz.

Arkadaşın söylemek istediğinden ben şunu anladım; amazon.com.tr neden amazon.com gibi ürünleri vergiler hariç gösterip satın alma ekranında vergileri eklenecek şekilde göstermiyor. Zaten Amerika'da sistem böyle çalışıp daha uyguna satılıyor diyor.
Ben de kendisine şöyle bir açıklama yapayım;
Amazon Türkiye'de şirket kurdu ve ürünleri Türkiye'ye önce ithal edip daha sonra satıyor. Yani zaten vergileri sizin yerinize direk ödemiş olduğundan böyle bir şeyi göstermelerine gerek kalmıyor. Ayrıca burada depo masrafları, işçilik giderleri ekleniyor. (Sonuçta burada çalışan elamanları var ve aldığınız ürünlerin gönderim adresine bakarsanız Kocaeli'nde bir depoları olduğunu görürsünüz.) Bunlara rağmen diğer sitelerden çok daha uyguna ürün satıyorlar. Ben Samsung C24FG73 'ü 1370 TL ye (Black Friday'da ama diğer sitelere göre ucuzdu) , Samsung 970 Evo 500GB i 2 hafta önce 750 TL'ye almıştım. Ayrıca amazon.com.tr den alınan ürünler yurtiçi garanti kapsamında.

1300 TL mi ? Duvarları yumruklayabilirim bunu kaçırdığım için. :D
Teslim Edildiği Tarih: 24 Kas 2018

SAMSUNG C24FG73 23.5 inches VA
Satıcı: Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi
Ürünün iade edilebileceği son tarih: 29 Ara 2018
1.376,81 TL

sizi üzmek istemezdim :) Black Friday 23 Kasım'dı ve o gün gece satın aldıktan sonra Adana'ya teslim 24 Kasım daha ne istenebilir ki

Bende dün itibari ile 580 TL gibi bir rakama ikinci el fiyatına 24" yeni nesil süper ince panel mönitör aldım. Bazen fiyatlar cidden iyi oluyor. Takip edilmesi gereken bir site bence.

Bazı ürünleri diğer teknoloji mağazalarına göre gerçekten düşük fiyata satıyorlar. Mesela Ryzen 7 2700'ü Amazon 1800₺ civarına satarken diğer yerlerde 2000₺'den yükseğe, C24FG73 monitörü Amazon 1650₺'ye diğer yerler 1800₺'den yükseğe, 860 Evo 250GB'ı Amazon 300₺'ye diğer yerler ortalama 400₺'ye satıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı