Amazon.com.tr gümrük vergisi var mı?

MoonFire

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.
amazon.com.tr'den ürün satın aldım ama Çin'den geliyor. Gümrük vergisi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurtdışından geliyorsa gümrük vergisi vardır, satıcı amazon.com.tr ise gümrük vergisini sizden aldığını ödemenin içinden almıştır.

Sanmıyoruz, vergisi olmaz.

Vergisini hesaplamak istiyorsanız size yardımcı olabiliriz. Satın aldığınız ürün nedir?

Bu normalde aliexpressde 200-250TL
Hangi ürünü aldınız? Bazen vergiyi fiyatın içine dahil ediyorlar.

Bunu aldım ama aliexpressde 200-250TL

Attığınız üründe sipariş verirken detaylarda yazıyor.

Yurtdışından gelen gönderiler

Yurtdışından gelen gönderiler için, gümrük ve ithalat masrafları sizin adınıza ödenir. Ek bir ödeme yapmanıza gerek yoktur.
Sepetinizdeki yurtdışından gönderilen ürünün ithalatçısı, dağıtıcısı, satıcısı veya yayınlayanı Amazon Turkey değildir. Dolayısıyla, ithalatçı ve nihai kullanıcı olarak gümrük işlemlerinizin yapılabilmesi için TC kimlik numaranıza ihtiyaç duyulmaktadır. Detaylı bilgiye Gizlilik Bildirimi’nden ulaşabilirsiniz.

Bu normalde aliexpressde 200-250TL

Bunu aldım ama aliexpressde 200-250TL

Sayfada bulunan "Ayrıntılar" kısmına baksanız var aslında açıklama :)

Yurtdışından gelen gönderiler

Yurtdışından gelen gönderiler için, gümrük ve ithalat masrafları sizin adınıza ödenir. Ek bir ödeme yapmanıza gerek yoktur.
Sepetinizdeki yurtdışından gönderilen ürünün ithalatçısı, dağıtıcısı, satıcısı veya yayınlayanı Amazon Turkey değildir. Dolayısıyla, ithalatçı ve nihai kullanıcı olarak gümrük işlemlerinizin yapılabilmesi için TC kimlik numaranıza ihtiyaç duyulmaktadır. Detaylı bilgiye Gizlilik Bildirimi’nden ulaşabilirsiniz.

Geri
Yukarı