Amazon.com.tr nasıldır?

Aorus

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar. Amazon.com.tr'den bir ürün almak istiyorum ve bu ".tr" alan ismi bulunan yeri görünce şaşırdım. Türkiye'de şirketleri mi var? Peki Türkiye'de şirketleri varsa Amazon Prime kullanıcısıyım, bir sipariş verdiğimde kaç günde elime ulaşır? Vergi falan ödemem gerekecek mi? Teşekkürler.

Selamlar. Amazon.com.tr'den bir ürün almak istiyorum ve bu ".tr" alan ismi bulunan yeri görünce şaşırdım. Türkiye'de şirketleri mi var? Peki Türkiye'de şirketleri varsa Amazon Prime kullanıcısıyım, bir sipariş verdiğimde kaç günde elime ulaşır? Vergi falan ödemem gerekecek mi? Teşekkürler.

Günaydın. Evet var. Vergi ödemene gerek yok zaten ülkedeler.

TR de şirketleri var. Vergi vermeyeceksin hepsi TR ürünü. Kargo süresi değişebiliyor.

Türkiye'de satılıyorsa ürün ek bir vergi ödemezsiniz fiyatı ne yazıyorsa odur. Primeniz varsa kargo ücreti ödemezsiniz oturduğunuz şehre göre 5-7 gün sürüyor ama bazen saatler içinde geldiği de oluyor.

Şu anda Türkiye'deki en başarılı alışveriş sitesi.

Kendi depolarından sattıkları ürünler kesinlikle güvenilir. Ayrıca bir sorun olunca çok ilgililer. Amazon Prime aldığım için çoğu üründe kargo bedava ve indirimler var. Kargolama çok iyi.

Bir sorun olunca yani ürün hasarlı falan çıkınca sorgusuz hemen parasını iade ediyorlar. Birisi satın aldığı bardakta çatlak çıktığını görünce Amazona yazmış ve demişler ki iade ile uğraşmayın, bardağı imha edin biz size parasını iade edelim diye. Arkadaşım sürekli kitap alan birisi ve kitapların kapaklarında yamuk vs. çıkınca direkt iade ediyorlarmış ücreti ve kitap sende kalıyormuş. Bu şekilde 3 tane kitaba para vermemiş.

Kısaca Hepsiburada,Trendyol,N11 vs. hepsine bin basar. Türkiye'nin en popüler alışveriş sitesi olması çok uzakta değil.

Geri
Yukarı