Amazon.com'dan 10.000 TL laptop almak

@Radeon RX 5500M sizce kasa kalitesi ve i7 10. nesil olması benim içinde önemli fakat diğer bilgisayarın 2060 olması beni çok düşündürüyor.
@genkin9 Lenovo'yu özellikle aradım sitenizde uluslararası garanti var teyit etmek için aradığımı söylediğimde Türkiye'de geçerli değil söylediler(iki kere aradım iki farklı müşteri hizmetleri de aynı şeyleri söyledi), MSI ile görüştüğümde ürün değişimi haricinde onarımları yapıyoruz 1 yıl içinde dediler.
@Dark Lord of the Sith önerdiğiniz bilgisayarlar çok iyi fakat şimdilik 10K'nın üstüne çıkamıyorum. Kasa kalitesi beni daha fazla çekiyor gibi 2060 ile 1660 Ti puanlarına baktığımda çok fark göremedim ben mi yanlış baktım? Sizce kasa kalitesi + i7 10. nesil olmasını mı yoksa i7 9. nesil 2060 olmasını mı tercih etmeliyim? Siz daha önce amazon.com'dan laptop sipariş ettiniz mi?

Hocam GF65 modelinde 80W TDP değerli en zayıf maxp türü 2060 bulunuyor. Diğeri ise 1660 Ti 80W. OC imkanıda tanıyor. Normalde aynı TDP değerli 1660 Ti ve 2060 arasında çok az fark var, ancak GP65'te yasal olarak OC yapma hakkına sahipsiniz. Aradaki performans farkını rahatlıkla kapatırsınız. Sırf RTX için gp kasa kalitesinden vazgeçilmez hocam.

@KpY0s önerdiğiniz bilgisayarlar çok iyi fakat şimdilik 10k'nın üstüne çıkamıyorum. Kasa kalitesi beni daha fazla çekiyor gibi 2060 ile 1660ti puanlarına baktığımda çok fark göremedim ben mi yanlış baktım ? Sizce kasa kalitesi + i7 10. nesil olmasını mı yoksa i7 9. nesil 2060 olmasını mı tercih etmeliyim ? Siz daha önce amazon.com'dan laptop sipariş ettiniz mi ?
Hocam alışveriş yapmadım daha önce ama yapanlarla konuştum. 1660ti ile 2060 mevzusuna gelirsek bu dönemde çok farkı olmaz ama ileride dlss teknolojisi ile 2060 daha öne çıkabilir. AAA oyunlarda yüksek grafik takıntınız yoksa GP65 iyidir derim. Legion 5 ondanda iyidir ancak, Ryzen işlemcisi gayet iyi.

.
Ürün amazondan geldi 17.02.2021'de sipariş ettiğim ürün 18.02.2021 tarihinde ürün ücretinin çekilmesiyle 23.02.2021 tarihinde adresime ulaştı. Tercihim GL65 2070 modeli oldu yardımcı olan bütün arkadaşlara ve özellikle @Radeon RX 5500M , @Dark Lord of the Sith ayrıca teşekkür ederim. Ürün sorunsuzca elime ulaştı.
Laptop'ta gözle görülmeyen donanımsal sorun var mı yok mu diye hangi testleri yapmamı önerirsiniz ?

Son düzenleme:
Ürün Amazon'dan geldi 17.02.2021'de sipariş ettiğim ürün 18.02.2021 tarihinde ürün ücretinin çekilmesiyle 23.02.2021 tarihinde adresime ulaştı. Tercihim GL65 2070 modeli oldu yardımcı olan bütün arkadaşlara ve özellikle @Radeon RX 5500M, @Dark Lord of the Sith ayrıca teşekkür ederim. Ürün sorunsuzca elime ulaştı.
Laptop'ta gözle görülmeyen donanımsal sorun var mı yok mu diye hangi testleri yapmamı önerirsiniz?

Hocam toplam ne kadar tuttu(Amazon bazen para iadesi yapabiliyormuş sizde ne oldu)? Ufak bir inceleme ile sıcaklık ve FPS değerlerini paylaşabilir misiniz?

.
Ürün amazondan geldi 17.02.2021'de sipariş ettiğim ürün 18.02.2021 tarihinde ürün ücretinin çekilmesiyle 23.02.2021 tarihinde adresime ulaştı. Tercihim GL65 2070 modeli oldu yardımcı olan bütün arkadaşlara ve özellikle @Radeon RX 5500M , @Dark Lord of the Sith ayrıca teşekkür ederim. Ürün sorunsuzca elime ulaştı.
Laptop'ta gözle görülmeyen donanımsal sorun var mı yok mu diye hangi testleri yapmamı önerirsiniz ?
Hayırlı olsun hocam, banım vardı yazamadım. Etiket olmamış sanırım, ben de etiketleyeyim @Radeon RX 5500M hocamı. Ölü piksel testi yapabilirsiniz, sistemi zorlayacak bir oyunda sıcaklık değerlerine bakılabilir. Hayırlı olsun tekrardan.

@Ramazan Ö 11.150 TL tuttu hocam. Şu an herhangi bir para iadesi olmadı eğer olursa durum güncellerim. Henüz oyun testleri için zamanım olmadı en kısa zamanda paylaşım yapacağım.​

@Dark Lord of the Sith Ölü piksel testi yaptım detaylı incelemede bir şey çıkmadı. Oyun testini de en kısa zamanda yapacağım. Teşekkür ederim.​

@Ramazan Ö 11.150 TL tuttu hocam. Şu an herhangi bir para iadesi olmadı eğer olursa durum güncellerim. Henüz oyun testleri için zamanım olmadı en kısa zamanda paylaşım yapacağım.​

@Dark Lord of the Sith Ölü piksel testi yaptım detaylı incelemede bir şey çıkmadı. Oyun testini de en kısa zamanda yapacağım. Teşekkür ederim.​

Hocam kredi kartıyla mı aldınız yoksa banka kartıyla mı? Hayırlı olsun güle güle kullanın. Bununla ilgili aşama aşama bir rehber yaparsanız çok kişi faydalanacaktır. 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı