Amazon.com'dan Alınan Acer Predator Helios 300'ün Garanti Durumu

blithe

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleme:
Garanti şartları değişmedi. Acer'ij söylediği yurtdışında yaşıyorsanız ve Türkiye'ye tatil için geldiyseniz müşteri memnuniyeti adına bir kereliğe mahsus destek veriyorlar.
Seçtiğiniz bilgisayar sağlam bir bilgisayar bir tanıdığım Work&Travel'dayken aldı. 2 senedir kullanıyor gayet memnun.
Eğer ki ürün arıza durumu olursa ücretli bir şekilde destek alırsınız.

Garanti şartları değişmedi. Acer'ij söylediği yurtdışında yaşıyorsanız ve Türkiye'ye tatil için geldiyseniz müşteri memnuniyeti adına bir kereliğe mahsus destek veriyorlar.
Seçtiğiniz bilgisayar sağlam bir bilgisayar bir tanıdığım Work&Travel'dayken aldı. 2 senedir kullanıyor gayet memnun.
Cevabın için teşekkürler.

Amazon ile konuştum şöyle bir cevap verdiler. "Eğer local Acer isteğinizi reddeterse denial letter isteyip bize yollayın biz yardımcı oluruz". Acaba herhangi bir yardımları dokunur mu?

Amazon.com'dan çok alışverişim oldu. Amazon.com maksimum 30 gün garanti sağlar ondan sonra garantisiz kalırsınız. Bu şekilde bana da dedikleri ürünler oldu fakat daha sonra yazdığımda "Müşteri hizmetlerindeki arkadaş yanlış söylemiş özür dileriz bizim öyle bir hizmetimiz yok. Bizim garantimiz uluslararası 30 gün geçerlidir." denildi. Tercih sizin. Alet sağlam alet bir sorun olacağını düşünmüyorum.
Olursa da şaşırmam çünkü elektronik her zaman şans işi. :) Biraz karışık yazdım ama sonuç bu yani. :)

Garantiye işin düşeceğini zannetmiyorum. Ufak tefek sorunlar olursa da ücretli destek alırsınız.
Amazon.com'dan çok alışverişim oldu. Amazon.com maksimum 30 gün garanti sağlar ondan sonra garantisiz kalırsınız. Bu şekilde bana da dedikleri ürünler oldu fakat daha sonra yazdığımda "Müşteri hizmetlerindeki arkadaş yanlış söylemiş özür dileriz bizim öyle bir hizmetimiz yok. Bizim garantimiz uluslararası 30 gün geçerlidir." denildi. Tercih sizin. Alet sağlam alet bir sorun olacağını düşünmüyorum.
Olursa da şaşırmam çünkü elektronik her zaman şans işi. :) Biraz karışık yazdım ama sonuç bu yani. :)

Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için. TR'de bayağı bir araştırma yaptım. Bana herşey dahil 6400'e geldi. 6400'e Türkiye'de bu özelliklerde laptop bulmak çok zor. Monster'da bile. Sizce garanti olayını riske atıp bu fiyata alsam mı?

Bence al. Dediğim gibi bir arkadaşımda bu bilgisayar var. 2 yıldır kullanıyor. Hiçbir sorun yaşamadı.
30 gün boyunca bilgisayarı her şekilde zorla donanımsal bir sıkıntısı yoksa daha da sıkıntı çıkmaz zaten. :)

Evet arkadaşlar, bilgisayarı aldım. Standard shipping seçmeme rağmen 4 5 günde UPS ile geldi. Laptopda biraz ısınma sorunu var. Yükte 90 -95 arası görüyor cpu. Undervolt v.b. yöntemlerle biraz kontrol altına aldım. Onun dışında gayet memnunum şu an. (Maşallah :) )

Acer Türkiye ve Acer Global ile görüştüm. Acer Türkiye kesinlikle garanti sağlamıyor. Acer US ise ürünü bize gönderin biz yapalım. Ama biz Türkiye'ye geri göndermeyiz, US adresi sağlamanız lazım diyor.Umarım büyük sorun oluşmaz, oluşursa ve Acer Türkiye yüksek ücret çıkarırsa da, Amerikadanİste v.b. servisler aracılığı ile bir adres alıp oraya kargolatabilirim. Ama tekrardan gümrük, kargo v.s. ne tutar bilemeyeceğim.

Açıkçası çevremde bir çok kişi garantisizse almasaydın şeklinde moralimi bozdu. 30 gün iade süresi bitmeden iade et diyenler de var.

Açıkçası hayatımda hiç garantiye işim düşmedi. Bir elektronik eşyayı 1.5 2 seneden fazla kullanmadım. Tahmin ettiğim kadarıyla laptopun başına gelebilecek en kötü şey anakart değişimi. Mesela bu tür işlemler normalde garanti olsa, garantiye girermiydi, bilemiyorum. Kafamda deli sorular :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı