Amazon.com'dan laptop almak

İngilizce klavyede İngilizce kullanacaksın diye bişey yok. Türkçe olarak da kullanabilirsin. Tek sorun bazı Türkçe harfleri kullanırken başka harflere basacaksın. Mesela iki noktaya bastın ama o ü olacak gibisinden.
Bu şekilde kullanırken iki noktaya bastığım zaman mesela ü olacaksa iki noktayı nasıl kullanacağım?
Hocam garantilik bir durum olacağını düşünmüyorum. Zaten Amazon 1 yıllık garanti sağlaması lazım (emin değilim). Servisler çoğu zaman müşteri hatası diyorlar o da ayrı bir konu.
Yine Technopat'ta bir konuda bu konu hakkında kötü yorum okumuştum. Amazon sadece 30 gün garanti sağlıyormuş diye. O yüzden biraz şüpheye düştüm.

Garanti konusu biraz sans isi. Ben Ingiltere`de yasarken Amazon.co.uk den Samsung laptop almistim. 11 yildir sorunsuz kullaniyorum. Tabi belli de olmaz bu isler :)

Klavye dilini TR olarak secebilirsiniz. Diger arkadaslarin belirttigi gibi sag taraftaki karakterlerin bazilari Turkce karakterler olarak kullanilabilir.

İmzanızda Acer kullandığınız yazıyor memnun musunuz hocam?
Hocam benimki 2018 kasa arada çok fark var. Ama cevaplıyım 1.5 yıldır kullanıyorum, bakım falan yaptırmadım şuan bakım istiyor ve ısınmalar oluştu fakat ilk yıl hiçbir sorunu olmadı. Yani memnunum.
Her laptopa 6 ayda 1 bakım yapılması tavsiye ediliyor.
Bakım dediğim termal macun ve fan temizliği.

Bu şekilde kullanırken iki noktaya bastığım zaman mesela ü olacaksa iki noktayı nasıl kullanacağım?

Yine Technopat'ta bir konuda bu konu hakkında kötü yorum okumuştum. Amazon sadece 30 gün garanti sağlıyormuş diye. O yüzden biraz şüpheye düştüm.
Yine türkçe klavyelerde yapıldığı gibi Shift'e ve noktaya basacaksın.

Geri
Yukarı