Amazon.de Kargo Ücreti

Switcher

Picopat
Dün açtığım konuda bilenler bilir. Amazon'un Amerika Birleşik Devletleri sitesinden sistem sipariş etmek istiyordum. Ancak kargo ücreti $360 olunca bir durdum. Almanya sitesinde ise kargo ücreti €48,16. Sizce Almanya'dan kasa ve monitör hariç diğer bileşenler alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amerikadaki kargo ücretinin içinde Gümrük vergisi de var. Amerikadaki sipariş Türkiye ye gümrüğe gelince üzerine ek olarak %20 ÖTV gelme ihtimali de var. Almanya dakinde sadece kargo ücreti var, gümrük vergisi yok. O ürün Türkiye ye gelince üzerine %18 gümrük vergisi eklenecek. Ek ÖTV Avrupa Birliğine üye ülkeler için geçerli değil diye biliyorum, Almanya dan siparişte ek ÖTV gelmeyebilir ama emin değilim.

Amerikadaki kargo ücretinin içinde Gümrük vergisi de var. Amerikadaki sipariş Türkiye ye gümrüğe gelince üzerinden %20 ÖTV gelem ihtimali de var. Almanya dakinde sadece kargo ücreti var, gümrük vergisi yok. O ürün Türkiye ye gelince üzerinde %18 gümrük vergisi eklenicek. Ek ÖTV Avrupa Birliğine üye ülkeler için geçerli değil diye biliyorum, Ek ÖTV gelmeyebilir ama emin değilim.
Tamam sağolasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı