Amazon.de Maillere Cevap Vermiyor

Anıl Budak

Kilopat
İlk önce profilimden bundan bir önceki konuyu okuyup gelirseniz sevinirim. Amazon herkesin sevdiği benim artık nefret ettiğim bir firma oldu. Tamam güvenlik nedeniyle hesabım bloklanabilir ki çok iyi bir şey demek ki adamlar uğraşıyor. Ama benden istedikleri şeyleri vermeme rağmen o kadar mail atmama rağmen. Arkadaşın verdiği mail adresinden tutun bütün amazon.de adreslerine atıyorum uzunca düzgün mailler. En son haftalar önce attığım hariç hiç geri dönüş yok. İnanılmaz... 24 saatte geri döneriz yazıyordu attıkları mailde. 24'ü geçeli 50 saat falan oldu herhalde. Siparişim vardı onu geçtim 3 güne iptal olacakmış ne yapayım ben şimdi of. Cidden en sonunda 500 TL fazla verip Türkiye'den alacağım bununla uğraşılır mı ya?

Onlara attığım örnek bir mail (bazı bölümleri tahmin edebileceğiniz gibi sansürledim) :

Merhabalar,
Amazon.de de kayıtlı 2 adresim var biri ev adresim biri iş yeri. Biliyorsunuz "Gigabyte Aorus Xtr Rx 580 8Gb" model bir ekran kartı siparişi vermiştim. Ürünü alırken "Stoklarda varsa alıyorum ona göre." demiştim. Sizde "Ürününüz stoklarda vardır demiştiniz. 1-2 ay bekledikten sonra bana maille "Ürünüz stoklarda yoktur. İptal edebilir veya başka bir ürün alabilirsiniz." dediniz. Şimdi Gtx "Msi Gtx 1070 Armor 8Gb" modeli bir ekran kartı aldım. Tatildeydim ürün iş yerime değil evime gelsin diye ev adresimi seçtim. Yani kredi kartımı kaydettiğim adres ile ev adresim farklı. Bu yüzden hesabım bloke oldu. Mailde şunlarla beraber faxınızı amazon.de fax adresimize yollayın dediniz. (Kart sahibinin adı, kredi kartı numarası ve de faturaya kayıtlı adres gözüken hesap ekstresi...) 24 saat içinde atarsanız hemen ilgileniriz dediniz. Hem fax hem de ayrıntılı bir mail attım durumu açıklayan. Dün saat akşam 5-6 gibi. Ses seda yok hala geri dönüş yapmadınız. Mail ve fax atalı saatler geçti üstelik. Normalde hemen geri dönüş yapardınız. Uzun sürmesi normalde önemli değil ancak aldığım ürünü son salise yakaladım. Şu anda stokta yok ve attığınız mailde 3 gün içinde ürününüz iptal olacak yazmışsınız.
İlk başta ürün stokta vardır diye belirttiğiniz ürün için 2 ay beklettiniz. Bir daha olmaz affedin başka ürün alın dediniz. Aldım başka bir ürün gene aynı şey, bekliyorum ve gelsin diye uğraşıyorum ve elimden geleni yaptım.
---> Amazon'a kayıtlı e-mail adresim: [email protected]

---> Ev adresim: XXXXX

---> Telefon No: XXX (Kredi kartına kayıtlı telefonum)
XXX (Bu da amazon hesabına kayıtlı eski telefon numaram.)

---> Kredi kartı: Attığım faxta mevcut olan son 4 hanesi XXXX olan kredi kartım.

---> Kart sahibi: XXX

İsterseniz kartın şifresini de atayım? Şaka bir yana artık bu maili görürmüsünüz bilemiyorum ama şu işi halledin. Tatilinin bitmesine çok az kaldı. Sadece istediğim 1 adet ekran kartı. 2 aydan uzun süredir bekliyorum. Altı üstü video oyun oynayacağım yahu uğraştırıyorsunuz aylardır.
Onca şey attım umarım artık kart sahibinin benim olduğunu anlarsınız. Kredi kartımın ekstresini de "amazon.de/fax" adresindeki uluslararası fax numarası aracılığıyla atmıştım.
Herkesin müşteri hizmetleriyle övündüğü güzel şirket artık daha fazla uğraştırmayın beni lütfen. "XXX" numaralı telefonumu arayabilirsiniz vermek istediğiniz bir bilgi veya yapmam gereken bir şey varsa.

Hepinize Kolay Gelsin!

@Ali Güngör @Recep Baltaş

Az önce mail geldi amazon.de den. Dediler ki konuşmamızın özeti şöyledir diye. Komik... İki telefon numaramı da aramamışlar üstelik biri yanımdaydı sabahtan beri. :/ amazon üzdü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı