Amazon.de Üzerinden Sistem Almak

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
Turkiye fiyati ile Amazon arasinda baya oynuyor. Amazon.de fiyatlarina baktim ve cok ucuzdu. Sistemi oradan almaya karar verdim (Sabah PowerColor ile ilgili konu acmistim orada da belirttigim gibi arkadasima aliyorum.). Bununla ilgili zibilyon tane konu var ancak aradigima ulasamadim :). Bir de onlar eski konular simdi Amazon.de Turkce oldu falan bu yuzden yeni konu acayim dedim. Simdi Amazon.de'de alisveris yaparken uzerindeki Euro fiyatlarin TL'ye cevirilmis hali mi gecerli yoksa kredi karti bilgilerini girdikten sonra TR'yi secince ekstra vergi falan gibi ucretler aliniyor mu? Yani demek istedigim ben parcalari sectim. Sepete ekle dedim. Sepette 1132,52 Euro yaziyor toplam. Simdi buna ek bir para alirlar mi satin alma islemlerini yaparken? Yoksa kredi kartindan bunun TL'ye cevrilmisi kadar para mi alirlar?

Screenshot_2017-02-19-13-45-14.png

@Barış Tolon @CJack60 Yardim ederseniz sevinirim.

Nasil yani? Simdi diyelim Amazon.de uzerinden 1100 Euro'luk bir sistem alacagim. Saticilari tamamen Amazon.de. Seppette 1100 Euro gosteriyor. Benim kredi kartimda 4650 TL var yani yaklasik 1200 Euro. Odeme kismina geldigimde TL secersem (Cunku kartta TL var.) ekstra bir ucret ya da vergi alir mi? Yoksa seppette gozuken 1100 Euro'nun TL'ye cevrilmisi kadar mi alir?

Kullandığınız kredi kartının ait olduğu bankanın alışveriş anında uyguladığı dolar kuruna göre çevirim yapılır. Ek ücret alınmaz, yalnızca birkaç kuruş yüksekten hesaplıyor banka doğal olarak kuru çevirirken. Otomatik çevirmeyi kullanmayın o yüzden, gereksiz yüksek çıkıyor mesela doları 3.88 gösteriyordu bugün.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı