Amazon.de üzerinden sıvı soğutma alınır mı?

Tolgahan1997

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar Lian Li soğutmam iade oldu. Yeni almışken bir de Arctic Freezer 2'yi deneyimleyim diyorum. Bu ürünün garantisi nasıldır 7 ay sonra pompa sesi gelmeye başladığından değişim veya iade olur mu? ARCTIC Liquid Freezer II 420 - Çok Uyumlu Hepsi Bir Arada CPU AIO Su Soğutucu, Intel ve AMD ile Uyumlu, Verimli PWM Kontrollü Pompa, Fan Hızı: 200-1700 RPM - Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar
@Sir Benjamin Hocam bir bakarsanız bugün alacağım ürünü, siz ne düşünüyorsunuz ?
Hocam peki Arctic global garantisi sunuyor mu?

Son düzenleme:
Amazon'da Arctic ürünlerinde indirim var sanırım. Ben de Amazon Germany satıcısından 360mm olanını sipariş ettim. Arkasında Amazon olduğu için alınabilir. Sıvı soğutmaya gelirsek, bilgisayar ile alakalı bütün yayınlarda öve öve bitiremedikleri bir soğutucu zaten ama pompa arızası gibi durumlar her AIO'da yaşanabilir, kaçarı yok yani şansa kalmış.

Bunun radyatörü 420mm, imzadan gördüğüm kadarı ile P600S beyaz modeli kullanılıyor ve öne takılacak. 1800 TL fiyata mantıklı karar tabii gümrük falan sorun olmayacaksa.

8700K için çokça yeterli bu soğutucu, pompasından çok ses çıkarması düşük ihtimal ama olsa bile Amazon garanti ve iade konusunda kolaylık sağladığı için tercih edilir.

Bunun radyatörü 420mm, imzadan gördüğüm kadarı ile P600S beyaz modeli kullanılıyor ve öne takılacak. 1800 TL fiyata mantıklı karar tabii gümrük falan sorun olmayacaksa.

8700K için çokça yeterli bu soğutucu, pompasından çok ses çıkarması düşük ihtimal ama olsa bile Amazon garanti ve iade konusunda kolaylık sağladığı için tercih edilir.

Hocam işlemci değişecek. 12900k alabilirim yakında veya 5900x3D. Ama garanti konusunda biraz şüphelerim var.
Amazon'da Arctic ürünlerinde indirim var sanırım. Ben de Amazon Germany satıcısından 360mm olanını sipariş ettim. Arkasında Amazon olduğu için alınabilir. Sıvı soğutmaya gelirsek, bilgisayar ile alakalı bütün yayınlarda öve öve bitiremedikleri bir soğutucu zaten ama pompa arızası gibi durumlar her AIO'da yaşanabilir, kaçarı yok yani şansa kalmış.
Arctic global garanti sunuyor mu ?

Arctic global garanti sunuyor mu?

1646321766014.png

Yazdığına göre Arctic bu serisindeki soğutuculara 6 sene garanti sunuyor.

Hocam işlemci değişecek. 12900k alabilirim yakında veya 5900x3D. Ama garanti konusunda biraz şüphelerim var.

360mm modeli bile soğutabilir bunları, 420mm modeli zorlanmaz bunları soğutmakta.

Arctic global garanti sunuyor mu ?
Onu ben de bilmiyorum, araştırma aşamasındayım. Bu arada 420mm olanını önermem. Ekstra fiyat farkına değecek soğutma performansı sunmuyor, işin biraz fantezi kısmına hitap eden tarafta. Üstelik satmaya çalışsanız satamazsınız da. Bunları da göz önünde bulundurun.

Bende mi 360mm alsam ? 12900K'da çok fark olmayacaktır sanırsam. 3950X'de 3 derece fark var.
Gamersnexus incelemesinden bahsediyorsun sanırım. 3 Derece fark olma sebebi offset montaj edilmesinden dolayı. 360mm olanı da offset montajlarsan aradaki fark 1 dereceye falan düşer. Normal montajda aralarında fark çok az.
ark2.PNG

arktik.PNG

Ya hocam önceden Amazon de, Türkiye gibi güzel kutulama yapmıyordu hala öyle mi bilmiyorum. O olay beni çok düşündürüyor sipariş yaparken.

Yeni konular

Geri
Yukarı