Amazon Germany satıcısında satılan ürünün fiyatını kur etkiler mi?

Vito Skaletta

Hectopat
Yer
Türkiye
Bildiğiniz üzere Amazon Türkiye'de Germany satıcıdan alışveriş yapılabiliyor fakat daha önce hiç deneyimim olmadı. Bu nedenle maddeler halinde sorularım var bilgisi olan arkadaşlar yanıtlayabilirse sevinirim.

1. Germany satıcısından ürün almak için kredi kartımızın yurt dışına açık olması gerekli mi?
  2. Anladığım kadarıyla TL ile alışveriş yapıyoruz fakat döviz kurlarındaki hareketlilik yüzünden fazladan çekim yapılması gibi sorun oluyor mu?
  3. 3 ila 5 bin arası tutardaki ürünler gümrükten geçer mi? Belirli maliyetin üzerindeki ürünler geçmiyor diye duymuştum.
  4. Siparişimiz kaç günde kargoya veriliyor ve bize ulaşması kaç gün sürüyor?
  5. Böyle alınan ürünlerin garantisi nasıl oluyor sorun çıkarsa kimle muhatap olacağım?

Ve dikkat etmem için bilgilendirmek istediğiniz şeyler varsa yazabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğiniz üzere Amazon Türkiye'de Germany satıcıdan alışveriş yapılabiliyor fakat daha önce hiç deneyimim olmadı. Bu nedenle maddeler halinde sorularım var bilgisi olan arkadaşlar yanıtlayabilirse sevinirim.

1. Germany satıcısından ürün almak için kredi kartımızın yurt dışına açık olması gerekli mi?
  2. Anladığım kadarıyla TL ile alışveriş yapıyoruz fakat döviz kurlarındaki hareketlilik yüzünden fazladan çekim yapılması gibi sorun oluyor mu?
  3. 3 ila 5 bin arası tutardaki ürünler gümrükten geçer mi? Belirli maliyetin üzerindeki ürünler geçmiyor diye duymuştum.
  4. Siparişimiz kaç günde kargoya veriliyor ve bize ulaşması kaç gün sürüyor?
  5. Böyle alınan ürünlerin garantisi nasıl oluyor sorun çıkarsa kimle muhatap olacağım?

Ve dikkat etmem için bilgilendirmek istediğiniz şeyler varsa yazabilirsiniz.

Dün Amazon Germany'den kargom geldi;

1- gerekli değil, site Amazon olduğu için alışveriş yapılıyor.

2- olmuyor, fiyatta ne yazıyorsa o.

3- 2000 liralık ürünüm geçti daha fazlasını bilmiyorum.

4- 1 haftada geldi.

5- ithalatçı garantili ürünlerle aynı.

1. Kartınızın online alışverişe açık olması gerekli.
2. Satın aldığınız an ne fiyat yazıyorsa onu ödeyeceksiniz.
3. Tüm ürünler gümrükten geçer. Satın alım esnasında gümrük vergisini de ödüyorsunuz.
4. Ortalama 10-15 gün içerisinde ürün elinize ulaşır.
5. Ürün Amazon.com.tr garantisi altındadır.

Geri
Yukarı