Amazon Germany'den alınan oyun kolu gelmedi

aed.eng

Picopat
Daha fazla  
Amazon.com.tr'de "Amazon germany" satıcısından 14 Ocak 2021'de 350TL'ye bir oyun kolu sipariş ettim. Ürünün ücretinin içerisinde "ithalat ücreti depozitosu" da vardı ve gümrük vergilerinin ödendiğini sanıyordum ancak ürün gelmiş ve gümrüğe takılmış. Ben gümrüğe takıldığını bilmiyordum, çünkü Amazon takip yerinde nedense 28 Ocak'ta "gümrükten çekme işlemleri başlatıldı" sonrasında 29 Ocak'ta ise "gümrükten çekme işlemleri tamamlandı" yazıyordu. Ve daha sonra 1 şubatta yine başlatıldığı yazıyordu. Kafa karıştırıcı ama 29 Ocak'ta tamamlandı diyordu diye bende dedim sorun yoktur herhalde, o yüzden de bekledim sadece.

Aramex ile 6 şubatta görüştüğümde ise bana ürünün gümrük çekim işlemleri için bir Word belgesi gönderdiler ve benden onu doldurup bir de faturamı göndermemi istediler. İstediklerini yaptım ve 8 şubatta bana "merhaba. İşlemleriniz başlatılmıştır" diye bir mail atıldı ama sorun şu ki ürün daha sonrasında "gümrük çekim belgeleri, müşterinin çekimi kendisinin gerçekleştirip gönderiyi teslim alması için müşteriye sevk edildi" diye göstermeye başladı ve bununla birlikte de teslim edildi olarak görünmeye başladı. Hem Aramex'te hem de Amazon'da.

Bu ne demek oluyor hiçbir bilgiye ulaşamıyorum. Aramex maillerime yanıt vermiyor 2 gündür. Yarın aramayı da düşünüyorum ancak endişelendim bu sebeple bilen vardır belki diyerek buraya yazmak istedim. Amazon'dan ilk yurt dışı siparişimdi ve normalde hiç gümrüğe takılmaz sanıyordum zaten vergiler ödendiğinden ama yine de böyle oldu. Acaba benim zaten depozito ödemiş olmama rağmen tekrar vergi ödemem gerekir mi? Bir de bazılarından depoda beklediği için büyük miktarlarda ücretler talep edildiğini yazmış internette böyle bir durum var mıdır? Benzer bir durum yaşayanınız olduysa ne yapabilirim sizce Aramex'e belgeleri yolladıktan sonra her türlü gelir mi?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    64,1 KB · Görüntüleme: 311
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı