Amazon Germany'den SSD alınır mı?

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. 1TB SSD alacağım ve Amazon Germany satıcısında 1.300 TL'ye WD Blue SN570 var. O SSD'yi almak istiyorum fakat Amazon Germany'den daha önce ürün alıp da garantiye işi düşen oldu mu? SSD ile ileride sorun yaşarsam WD yetkili servisi sorunumu çözer mi acaba?

Amazon müşteri hizmetlerine yazdığımda garanti konusunda bilgileri olmadıklarını söylediler. İlk 1 ay içinde iade edersem ödediğim ücretin tamamı iade ediliyormuş. 1 ay geçtikten sonra da 2 yıl içinde bir sorun yaşarsam ürünü iade edip sadece ürünün para iadesini alabiliyormuşum. Yani depozito ve kargo ücretini vermiyorlar SSD'nin ücreti neyse onu iade ediyorlar 1 aylık süre geçtikten sonra.

Garanti konusunda bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. Daha önce buradan alışveriş yapanlar da süreç hakkında bilgi verirse iyi olur.

** Aslında almışken Samsung 980 Pro alayım diyordum fakat hem fiyatı yüzünden şimdi alamam, hem de anakartımda PCI-e 4 slotu yok. Anlamsız overkill olacağını düşündüğüm için WD almaya karar verdim. Samsung fiyatına 2 tane 1TB WD alınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de onu almayı düşünmüştüm ama forumda başka önerilerde bulundular vazgeçtim sorularına cevap vermek yerine o yüzden direkt bunu atıyorum.

Ben de onu almayı düşünmüştüm ama forumda başka önerilerde bulundular vazgeçtim sorularına cevap vermek yerine o yüzden direkt bunu atıyorum.

Teşekkür ederim tavsiye için ama model olarak bunu almaya karar verdim gibi ya. Reddit'te falan da konu açtım kullanım amacıma göre gayet yeterli, iyi bir SSD olduğunu söylediler. Zaten oyunları yüklemek için alacağım çok yoğun veri yazmayacağım. Dizi, film tarzı şeyleri depolamak için 2TB HDD var sistemimde şu an SSD almamın tek amacı oyun depolamak çünkü 250GB SSD'ye Windows ve 1 oyun yüklediğim zaman doluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı