Amazon Germany'den ürün alınca gümrüğe takılır mı?

150€ üzeri butun urunlerde gecerli bu aslinda. Ama gümrüğe takilabilir ya da takılmayabilir. Eğer takilirsa butun işlemleri yapman gerekiyor. Noter/vekalet vsvsvs.
Adınıza beyan vererek işlem gerçekleştirilebilir diyor. Vekaleti noteri nerden çıkardınız? Amazon zaten sizden TC istiyor yurt dışı siparişde. Sizm attığınızda da 150 Euro üzerindeki ürünlerde ne kadar vergi alıncağı bilgisi yer alıyor. Amazon zaten bu ücreti kendi hesaplayıp bir miktar fazlasını müşteriden ödeme esnasında alıyor. Ürün gümrüğe geldiğinde sizin adınıza vergisini yatırıyorlar ve gümrükten çıkıyor siz hiçbir şey yapmıyorsunuz.

Gümrük işlerini amazon kendisi hallediyor, sizden TC istiyor oradan yürütüyor işlemleri zaten.
Takılmaz, aramex veya dhl getiriyor gümrükte ürünler biraz bekleyebiliyor ama amazon gümrükten alıp işlemleri halledip getiriyor. O kadar ram, ssd, soğutucu tonla şey aldım. Sorunsuz tık diye kapıma kadar geldi tek parça halinde.

Detaylar şöyle, istediğiniz tutarda getirebilirsiniz.

150€ üzeri butun urunlerde gecerli bu aslinda. Ama gümrüğe takilabilir ya da takılmayabilir. Eğer takilirsa butun işlemleri yapman gerekiyor. Noter/vekalet vsvsvs.

Tamam benim 150 Euro üstü idi aldığım ürün herhangi bir sorun yaşamadım Amazon burada her şeyi sen uğraşmadan hallediyor zaten

Yeni konular

Geri
Yukarı