Amazon gümrükte gecikme

Black_Shadow

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle ben Amazon'dan bir ürün aldım. Aldığım ürün yurt dışından geliyormuş. Ek olarak ürünü aldığım sırada ithalat ücreti depozitosunu ödemiştim. Amazona girip siparişlerime baktığımda paketiniz gümrük memurları tarafından bekletiliyor. DHL sizden ek bilgi isteyebilir yazıyordu. Ardından birkaç gün sonra telefonuma DHL Express'ten mesaj geldi. Ürünün geçici depolama alanına alındığı vs. yazıyordu. Gümrük işlemleri hakkında bilgi almak veya başlatmak için telefon numarasını aramam yazıyordu. Bundan bir süre sonra Amazon sayfasında kargonun geleceği gün 1-2 günlük gecikme yaşanabilir vs. yazıyordu. Şimdi benim DHL'yi arayıp gümrük işlemlerini başlatmam gerekiyor mu yoksa kendiliğinden yapılır mı? Biraz araştırdım ve satıcının Amazon olması halinde bunların kendiliğinden yapılacağını öğrendim. Bundan emin olmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. Bende m.2 ssd aldım. Benim ürünümde gümrük memurları tarafından bekletildi. Sonra Fedex Türkiye'yi aradım, durumu anlattım. İstedikleri bir kaç şey vardı. Sonrasında gümrükten geçti ve elime ulaştı. Ürünün ne olduğunu falan soruyolar en basitinden. Arayın vakit kaybetmeyin

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle ben Amazon'dan bir ürün aldım. Aldığım ürün yurt dışından geliyormuş. Ek olarak ürünü aldığım sırada ithalat ücreti depozitosunu ödemiştim. Amazona girip siparişlerime baktığımda paketiniz gümrük memurları tarafından bekletiliyor. DHL sizden ek bilgi isteyebilir yazıyordu. Ardından birkaç gün sonra telefonuma DHL Express'ten mesaj geldi. Ürünün geçici depolama alanına alındığı vs. yazıyordu. Gümrük işlemleri hakkında bilgi almak veya başlatmak için telefon numarasını aramam yazıyordu. Bundan bir süre sonra Amazon sayfasında kargonun geleceği gün 1-2 günlük gecikme yaşanabilir vs. yazıyordu. Şimdi benim DHL'yi arayıp gümrük işlemlerini başlatmam gerekiyor mu yoksa kendiliğinden yapılır mı? Biraz araştırdım ve satıcının Amazon olması halinde bunların kendiliğinden yapılacağını öğrendim. Bundan emin olmak istiyorum.
Ben amazondan ekran kartı getiriyordum, son 4 siparişimde de aynı şey oldu. Size gelen mesajın aynından geldi, aradığımda ise ticari mal olarak gözüktüğünü ve ürünü almak istiyorsam bir mali müşavir tutmam gerektiği söylendi. Eğer sizi muhatap alacak bir mali müşavir bulmayı başarırsanız onların da 2000 lira civarı bir ücret talep ettiklerini belirtmek isterim. Öncesinde dhl'yi aramanız gerekiyor, sizin durumunuz başka bir şeydir belki bunu onlar bilebilir ancak. Bu arada eğer son 1 ayda yurtdışından 5'ten fazla siparişiniz olduysa direkt kalıyor gümrükte.

Geri
Yukarı