Amazon hesabı kapatıldığında ne yapılmalı?

demircay

Kilopat
Makaleler
1
Dün akşam gamepad ve monitör siparişi verdikten sonra uyudum. Sabah ise hesabımın kapatıldığını fark ettim. Bana gelen Mail'de "Fazla para iadesi istediğiniz için hesabınızı kapattık" şeklinde bir şeyden bahsediliyordu.

1691348801325.png

Beğenmediğim, kusurlu olan ya da bana uymayan ürünü iade etmek ve paramı almak benim hakkım değil midir?

Her ne kadar verilen kararın geri döndürülemez olduğunu oraya yazsalar da, gelen Mail'e yanıt verdim ve kararın gerçekten saçmalık olduğunu, hesabın tamamen kişisel olarak kullanıldığını, hiçbir şekilde ticaret yapılmadığını açıkça belirttim. Ek olarak 1 adet ürünün iade aşamasında olduğundan ve Gamepad'in parasının iade edilmediğini de söyledim.

Başka aramam ya da mail atmam gereken bir yer var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdikleri kararın saçmalık olduğunu düşünmüyorum. Dedikleri gibi sürekli ürün alıp iade ettiyseniz sizin kusurunuz var. Ayrıyeten para iadesi gerçekleşir gerçekleşmezse amazona ulaşırsınız.

Verdikleri kararın saçmalık olduğunu düşünmüyorum. Dedikleri gibi sürekli ürün alıp iade ettiyseniz sizin kusurunuz var. Ayrıyeten para iadesi gerçekleşir gerçekleşmezse amazona ulaşırsınız.
Hasarlı ürünleri teslim almak zorunda mıyım? Çoğu kitabında deformeler mevcut. Ya sayfası yırtık ya kapağı göz ardı edilemeyecek kadar ezik. İade konusunda herhangi bir sınırlamaları da yok. Kullanılmamış ve sonradan hasar verilmemiş ürünleri istediğim gibi iade edebiliyorum. Verdikleri kararın tamamen saçmalık olduğunu düşünüyorum.

Hocam Mail'i atanın Amazon olduğundan emin misiniz?
Evet. Zaten Amazon hesabım kapalı, dolandırıcıdan gelen mail değil.

Hocam bende aynı durumda müzdaripim eksik ürün gönderdiler. Para iadesi maili geldi 1 gün oldu bankada prozivyonda bir şey gözükmüyor. Ek olarak 1 ürünümüde iade edecektim kod aldım acaba iade edebilir miyim? Senin iaden gerçekleşti mi? Ona göre hareket edeceğim

Geri
Yukarı