Amazon hesabına başkası girip sipariş vermiş

BEARY

Kilopat
Makaleler
1
Yer
/home
Daha fazla  
Meslek
Kendisi bir işsiz
Öncelikle şunu belirteyim bilgisayarımda hiç korsan oyun ya da program indirmedim bilmediğim linklere tıklamadım ayrıyeten Kaspersky kullanıyorum ve her hafta düzenli olarak tarama yapıyorum. Ancak az önce Amazon tarafından bana bir sipariş email i geldi. İlk başta garipsedim çünkü son zamanlarda hiç sipariş vermemiştim bende şüphelendim ve bir de ne göreyim Amerika üzerinden ürün sipariş edilmiş. Şu an şok içersindeyim ne yapmam gerek? Hesabımı daha önce kimse ile paylaşmadım.
İnanmayanlar için kanıt olarak aşağıya resim koyuyorum.

amazon-1.jpg

amazon-2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir yolla ele geçirmişlerdir şifreni. Siparişi iptal et. Daha güçlü bir şifre oluştur.
1653421466547.png

Şuanlık bütün siparişleri iptal ettim. Kayıtlı adreslerin hepsini sildim ve telefon doğrulamasını açtım. Ve yukardaki resimden bütün cihazlardan çıkış yapıp parolamı değiştirdim. Bakalım işe yarayacak mı.

Not = Normalde yazmak istemedim ama aynı sorunu yaşayan başkalarına yardımcı olur umarım.

Eki Görüntüle 1398595
Şuanlık bütün siparişleri iptal ettim. Kayıtlı adreslerin hepsini sildim ve telefon doğrulamasını açtım. Ve yukardaki resimden bütün cihazlardan çıkış yapıp parolamı değiştirdim. Bakalım işe yarayacak mı.

Not = Normalde yazmak istemedim ama aynı sorunu yaşayan başkalarına yardımcı olur umarım.
Doğrulama olayı türk e-ticaret sitelerine falan gelse keşke.

Yeni konular

Geri
Yukarı