Amazon iade gerçekleştirmemek için direniyor

vodkajaz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Amazon'dan 28 Ağustos tarihinde çim biçme makinesi aldık ancak ürünü beğenmedimiz için iade etmek istedik. Bundan sonra olaylar aldı başını gitti.

Satıcı ürünün paketi açıldığı kullanıldığı için iade almayı reddetmesi üzerine Amazon ile iletişime geçtim. Bana her seferinde şu gün iadenizi yapacağız A'dan Z'ye garanti kapsamına aldık deyip oyaladılar. A'dan Z'ye iade kapsamında başladığı tarihten itibaren müşterinin satıcı ile konuşmaması gerekiyor nasıl bir iade politikası ise. Ben de konuştum ve 3 günlük süreci baştan başlattılar. Bundan sonra iade her seferinde her çıkan müşteri temsilcisi öncekini unutup konuşmaya baştan başladı. En son olarak gelen mesajda A'dan Z'ye garanti kapsamında ürünü iade etmem için adres verdiler ve iade takip no yapıştırmam gerektiği söylendi. Amazon müşteri hizmetleri ile konuşma sonrasında ürünü bu adrese ücretini ödeyip yollamamı istediler. Ben de dedim cayma hakkı kapsamında iadelerde ücret satıcıya aittir, o zaman da dedi ki pazartesiye kadar bekleyin iade numarası ileteceğiz dediler. İşin özeti Amazon da artık diğer satıcılardan farksız ve oyalama politikası uyguluyor.

1693990827544.png

1693990802712.png

11 Eylül'e kadar sonuç alamamamız halinde avukat ile hukuki süreci başlatacağız, dün ise e-posta yoluyla cayma bildiriminde bulunduk.

Merhaba arkadaşlar. Amazon'dan 28 Ağustos tarihinde çim biçme makinesi aldık ancak ürünü beğenmedimiz için iade etmek istedik. Bundan sonra olaylar aldı başını gitti.

Satıcı ürünün paketi açıldığı kullanıldığı için iade almayı reddetmesi üzerine Amazon ile iletişime geçtim. Bana her seferinde şu gün iadenizi yapacağız A'dan Z'ye garanti kapsamına aldık deyip oyaladılar. A'dan Z'ye iade kapsamında başladığı tarihten itibaren müşterinin satıcı ile konuşmaması gerekiyor nasıl bir iade politikası ise. Ben de konuştum ve 3 günlük süreci baştan başlattılar. Bundan sonra iade her seferinde her çıkan müşteri temsilcisi öncekini unutup konuşmaya baştan başladı. En son olarak gelen mesajda A'dan Z'ye garanti kapsamında ürünü iade etmem için adres verdiler ve iade takip no yapıştırmam gerektiği söylendi. Amazon müşteri hizmetleri ile konuşma sonrasında ürünü bu adrese ücretini ödeyip yollamamı istediler. Ben de dedim cayma hakkı kapsamında iadelerde ücret satıcıya aittir, o zaman da dedi ki pazartesiye kadar bekleyin iade numarası ileteceğiz dediler. İşin özeti Amazon da artık diğer satıcılardan farksız ve oyalama politikası uyguluyor.

Eki Görüntüle 1933326

Eki Görüntüle 1933325

11 Eylül'e kadar sonuç alamamamız halinde avukat ile hukuki süreci başlatacağız, dün ise e-posta yoluyla cayma bildiriminde bulunduk.

Bende hiç sıkıntı olmamıştı direk iade edeceğim dedim direk tamam diyerek kabul etmişlerdi kolay gelsin.

Hocam bu satın aldığınız kataryapimarket firması Kastamonulu mu? Bu arada bu aldığınız ürünlerde kullansanız bile iade hakkınız olması lazım çünkü internetten ürün alıyorsun bozukta gelebilir denemeden nasıl bilinebilir ki? Bence direk hakem heyetine başvurunuzu yapın gecikmeden mecbur iade edilir.

@ProfTech bu gerginlik ve kızgınlık nedir? Her şeyimi Amazon'dan alıyorum ve bir sorun yaşamadım. Pahalılıktan kastınız nedir? Şu fiyat ve üzeri ürünler, kesin sorun yaşıyor diye bir şey mi var?

Normalde Amazon'un müşteri memnuniyeti harikadır da böyle bir sorun yaşamanıza üzüldüm. Konuyu sürekli güncel tutun, konuya geri dönüş yapmayı unutmayın.

Satıcı Amazon değil ancak para Amazon'un havuzunda ve oyalıyorlar gelen mesajı görseniz ürünü sigortalatın diyor kargolamadan mesaja bakar mısınz:
Merhaba,

Lütfen siparişi aşağıdaki adreste bulunan satıcıya iade edin:
-- Ürün iade onayı (RMA) numarası (varsa)
-- İade adresi.
Xxxxxxxxxxxxxxxx (gizledim)

Satıcının paketinizi aldığından emin olmak için aşağıdaki en iyi uygulamalara uymanızı öneririz:
-- Sipariş numarasını ve iade onay numarasını paketin üstüne veya içine ekleyin.
-- Paketi sigortalatın.
-- İmza onayı kullanın.
-- İade takip numaranızı sağlayın ve makbuzu satıcıya gönderin.

Üçüncü taraf bir satıcı tarafından satılan ve gönderilen ürünleri satın aldığınızda Amazon A'dan Z'ye garanti kapsamında korunursunuz. Garantimiz, ürünlerinizin hem zamanında teslimatını hem de durumunu kapsar. Bu iade Amazon.com.tr veya üçüncü taraf satıcının hatasından kaynaklanmadığı için, iade kargo maliyetinin yanı sıra geçerli olabilecek her türlü stok yenileme ücretinden de siz sorumlu olursunuz. Bu tutarlar, para iadenizden düşülebilir.

@ProfTech bu gerginlik ve kızgınlık nedir? Her şeyimi Amazon'dan alıyorum ve bir sorun yaşamadım. Pahalılıktan kastınız nedir? Şu fiyat ve üzeri ürünler, kesin sorun yaşıyor diye bir şey mi var?

Benim için artık diğer sitelerden bir farkı yok.

Hala anlamiyorsunuz degil mi? Pahali urunler alin bir deneyin. :)

Laptop almak üzereydim iyi ki almamışım.

Hocam bu satın aldığınız kataryapimarket firması Kastamonulu mu? Bu arada bu aldığınız ürünlerde kullansanız bile iade hakkınız olması lazım çünkü internetten ürün alıyorsun bozukta gelebilir denemeden nasıl bilinebilir ki? Bence direk hakem heyetine başvurunuzu yapın gecikmeden mecbur iade edilir.

Evet Kastamonulu hakkım olduğunu biliyorum ama Amazon'un bu şekilde ilerlemesi çok üzücü yazık.

Yeni konular

Geri
Yukarı