Amazon iade işlemlerinde sıkıntı çıkarır mı?

zerolife

Hectopat
Bir çalışma koltuğu almak istiyorum. Ürün 2600 TL, hoşuma gitmeyen bir durumda iade etmek istiyorum. Bu kotuklardan ciddi sıkıntı çektim. Kurulumu yapılmış bir çalışma koltuğunu iade etmekte sıkıntı çıkarır mı? Adore gibi firmalar kurulumu yapılan ürünü iade almıyor. Amazon'dan alınan bir üründe sıkıntı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir çalışma koltuğu almak istiyorum. Ürün 2600 TL, hoşuma gitmeyen bir durumda iade etmek istiyorum. Bu kotuklardan ciddi sıkıntı çektim. Kurulumu yapılmış bir çalışma koltuğunu iade etmekte sıkıntı çıkarır mı? Adore gibi firmalar kurulumu yapılan ürünü iade almıyor. Amazon'dan alınan bir üründe sıkıntı yaşar mıyım?
Tek yapman gereken müşteri hizmetlerine bu problemini belirtmen. Onlar sana gerekli bilgileri verecekti. Ama amazon bir problem çıkarmaz. Boyuttan dolayı kargo firması problem çıkarabilir.

Bu zamana kadar olan iadelerimde hiç bir sorun olmadı. Ama 300 siparişin içinde 3 tane iadem olmuştur zaten. Onlar için bu da bir kıstas. Çok fazla iadeniz olan biri değilseniz sorun olmaz. Ancak gene de ürünü iade ederken olabildiğince geldiği şekilde yollamaya çalışın. Amazon iadelerin kontrolünü pek iyi yapmıyor, müşteriye güveniyor. Sonrasında başka birisi ikinci el bir ürün almış oluyor.
Edit: Müşteri hizmetleriyle bile görüşmenize gerek yok. Siparişler bölümünden iade işlemlerini başlat seçeneğini kullanabiliyorsunuz.

Geri
Yukarı