Amazon iade süreci nasıldır?

Barskk

Hectopat
Amazon'dan bugün Hyper X Cloud 2 siparişim geldi ama ses kartı kaynaklı dip ses olduğu için iade edeceğim. Blackshark V2 alacağım. Pazartesi aramex firması gelip kargoyu alacak. Amazon'un eline ulaşması ne kadar sürer? Esas sorum iadem kabul edilir mi? Bu arada beklemek istemiyorum Blackshark'ı şu an alabilirim ama iade kabul edilmez de ürün elimde kalırsa boşuna uğraşırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, eğer ürünün satıcısı Amazon ise iadeyi %95 ihtimalle kabul eder. Onun haricinde Aramex gelip kargoyu alacakmış. Bende bu firmayla iade yapmıştım ama depoya gitmesi 6 günü buldu o yüzden yavaş olduklarını söyleyebilirim.

Edebilirsin sorun olmaz ama kulaklıklar hijyene dikkat edilen ürün belki o yüzden sorun olabilir. Bekleyip görmek lazım.

Amazon müşteri memnuniyetine en çok dikkat eden firmalardan biridir. İade sürecinde müşteri hizmetlerine bağlanıp durumu izah ederseniz iade sürecinizi hemen başlatacaklardır. Ben bir keresinde iade ettiğim ürün daha yoldayken ücretini geri aldım.

Sıkıntısız bir şekilde iade yapabilirsiniz ama kutunun tam bir şekilde ( yırtılmamış halde ) teslim edilmesi gerekiyor.

Merhaba, eğer ürünün satıcısı Amazon ise iadeyi %95 ihtimalle kabul eder. Onun haricinde Aramex gelip kargoyu alacakmış. Bende bu firmayla iade yapmıştım ama depoya gitmesi 6 günü buldu o yüzden yavaş olduklarını söyleyebilirim.
Bu ne zaman oldu? Bu gün aramex ile görüştüm. Haftaya pazartesi ya da salı 2 iş günü içinde kargoyu alırız, amazona ulaşması da 2 gün sürer dedi. Satıcı amazonun kendisi bu arada.

Bu ne zaman oldu? Bu gün aramex ile görüştüm. Haftaya pazartesi ya da salı 2 iş günü içinde kargoyu alırız, amazona ulaşması da 2 gün sürer dedi. Satıcı amazonun kendisi bu arada.
Yaklaşık 1 ay önce HyperX Cloud Stinger'ı kulakçıkları beni rahatsız ettiğinden dolayı iade etmiştim. Satıcı Amazondu ve iadeyi kabul ettiler. Depoya girdikten bir gün sonra da parayı iade ettiler.

Son düzenleme:
Edebilirsin sorun olmaz ama kulaklıklar hijyene dikkat edilen ürün belki o yüzden sorun olabilir. Bekleyip görmek lazım.
Hijyen detayını kulak içi kulaklık için geçerli diye biliyorum. Amazon da bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Hatta vereceğiniz diğer siparişi de amazon dan verin, müş. hiz. aradığınızda, ben yeni siparişimi de sizden verdim dersin, elin güçlenir. Birde satıcısı yada gönderen amazon yazan ürünleri tercih et onlarda iade çok hızlı oluyor.

Geri
Yukarı