Amazon Japonya'dan hesabım banlandı

Mracle looser

Decapat
Arkadaşlar ben Amazon Japonya'dan ekran kartı almaya çalıştım ve hesabım banlandı. Birine sordum, "Benim hesabım banlandı sizde de aynı sorun oldu mu?" diye. Hiçbir sorun olmadığını söyledi. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım istiyorum. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okudum ve çözüm olmadı. Araştırıyorum internette düzgün bir cevapta bulamadım banlanıp açtıran ya da hiç banlanmadan bu işi yapabilen tecrübeli bir arkadaş yok mu acaba?

Japonya'nın ban konusu çok belirsiz. Tam olarak neye göre geldiği, ne sebeple kaldığı veya kaldırıldığı meçhul. Ben de kaç kere ban yedim. Belge isteniyor atıyorsun, gelen cevap tamamen kapattık oluyor. Diğer forumlarda da takip ediyorum çok fazla kişi ban yiyor. Orada istenilen belgeleri kart ekstrenizi doldurup gönderin. Bir umut açılabilir. Şu ana kadar net bir teşhis ve çözüm getirebilen görmedim.

Bu banlanma, sadece Amazon.co.jp için mi yoksa tüm Amazonlar için mi geçerli? Sadece Amazon.co.jp için geçerliyse sorun olmaz sanırım.

Japonya'nın yasalarına göre çalıştığı için olabilir mi, oranın yasası ile Türkiye'nin yasası aynı değil.

Japonya diğer ülkelerden bağımsız duruyor, bu nedenle orada kapanan hesap sadece orayı etkiliyor.
Yeni açılacak Amazon hesabıyla banlanan hesabın içindeki bilgilerin aynı olması bir sıkıntı oluşturur mu peki? Oluşturmazsa ve hesabını açtıramazsa konu sahibi bunu da deneyebilir diye düşünüyorum :)

Yeni açılacak Amazon hesabıyla banlanan hesabın içindeki bilgilerin aynı olması bir sıkıntı oluşturur mu peki? Oluşturmazsa ve hesabını açtıramazsa konu sahibi bunu da deneyebilir diye düşünüyorum :)

Evet problem olabiliyor maalesef. Katı bir politikaları var. Kredi kartı, telefon numarası gibi detaylar eşleşirse yine ban geliyor. Zaten hemen hemen herkes ban konusunda nasibini alıyor. Asıl mesele kimininki açılırken kiminin açılmıyor.

Geri
Yukarı