Amazon Japonya'dan Nintendo Switch Lite alınır mı?

YellOver

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Amazon Jp'de Nintendo Switch Lite almak istiyorum. Sanırım 150€'yu geçmeyince vergiye takılmıyor diye bir muhabbet var ilk onu doğrulamak istiyorum ikinci olarak fiyatı 14 bin yen yani 3100₺'ye geliyor, bayağa uygun. Alan var mı sıkıntı yaşadı mı?

Dosya Ekleri

• IMG_0884.jpeg
    IMG_0884.jpeg
    104,3 KB · Görüntüleme: 39
Merhaba. Amazon Jp'de Nintendo Switch Lite almak istiyorum. Sanırım 150€'yu geçmeyince vergiye takılmıyor diye bir muhabbet var ilk onu doğrulamak istiyorum ikinci olarak fiyatı 14 bin yen yani 3100₺'ye geliyor, bayağa uygun. Alan var mı sıkıntı yaşadı mı?
Fiyatı uygun olabilir ama oyunları için 4 haneli paralar ödemen gerekecek.Yine de senin tercihin.

Switch eskidi sanki biraz önermem.

Bu yüzden bu fiyata Lite almak istiyorum hem köye çıkıp oyalanmak için hem de oynamadığım ninteldo oyunlarını oynamak için. Eğer alırsam ve sararsa yeni ninteldo almak için iyi bir tecrübe olabilir benim için.

Fiyatı uygun olabilir ama oyunları için 4 haneli paralar ödemen gerekecek. Yine de senin tercihin.

Sorun değil dijital olarak almayacağım zaten kutulu olarak oynayıp satacağım o şekilde döndüreceğim.

Sağlığımdan dolayı hastanede 15 gün yatılı kaldım ve akrabam nintendosunu vermişti. Ve o 15 gün Nintendo ile oynamak çok sarmıştı. Oyun fiyatları pahalı onu biliyorsunuzdur. Evde olsa şu an kullanmazdım ama dışarıda olsam laptop yerine Nintendo'yu tercih ederdim. Sık sık dışarıya çıkan birisi olsam ilk işim o cihazı almak olacak.

Sağlığımdan dolayı hastanede 15 gün yatılı kaldım ve akrabam nintendosunu vermişti. Ve o 15 gün Nintendo ile oynamak çok sarmıştı. Oyun fiyatları pahalı onu biliyorsunuzdur. Evde olsa şu an kullanmazdım ama dışarıda olsam laptop yerine Nintendo'yu tercih ederdim. Sık sık dışarıya çıkan birisi olsam ilk işim o cihazı almak olacak.

Belirttiğim gibi köye gideceğim için oyalanmak için alacağım yoksa evde PS5 ve PC ile takılıyorum genelde 😅

Alınabiliyor mu ki? Çünkü bildiğim kadarıyla alınamıyor daha sonra Türkiye'den zamanında 3000 liraya aldım. Şu anda görseldeki ile aynı Switch var elimde ve deneyimlerimi şu şekilde aktarabilirim.

El konsolu olduğundan dolayı her daim yanında bulundurabilme, bir yerlere giderken çantana atıp canın sıkılınca çıkartabilmek gerçekten çok güzel bir avantaj fakat bu avantajı göz ardı etmeye yönlendirebilecek bir çok dezavantajı da var. Zaten az çok ne işe yaradığını bilerek aldığınızı varsayacağım için ben dezavantajlarını belirtmek isterim.

Oyun Fiyatları ve Türkiye'ye Özel Market Olmaması
Hem bünyesinde bulundurduğu oyunlar hem de kendine özel oyunları olsun gerçekten çok güzel olmalarına rağmen maalesef fiyatlar, her zaman bir "Acaba? Acaba değer mi?" sorununu sorduruyor. Siz kutu oyunları alacağım sonra da satarak döndüreceğim demişsiniz fakat bu kutu oyunlarını sonradan satmak gerçekten uzun zaman alabiliyor. Bu oyunların da fiyatları 1500-2000 lira civarı rakamları görünce gerçekten de çoğu oyundan uzak duruyor ve oynamıyorsunuz. Peki diyebilirsiniz, "Switch için hiç mi ucuz oyun yok?". Elbette var fakat Arjantin marketinden artık alışveriş yapamayış olmamız ile en ucuz olan Güney Afrika marketi oluyor ve güncel fiyatı 1 Zar 1.72 TL olmalı. En ucuz ve en dandik oyunlar 17 Zar'dan başlıyor ve ortalama iyi oyunlar 40-50 Zar 70-80 lira ki bu dijital olarak. Bu para verilebilir elbette ama daha üst seviye oyunları denemek isteyince bu paralar 400-500 Zar daha da üst seviyeye geçince 1500 Zar gibi fiyatlara ulaşıyor. Her defasında eShop price'a girip indirim peşinde, hangi bölgede daha ucuz diye koşuşturmanın ardından o bölgeye çevirip bazı bölgelerde ödeme işlemleri ile uğraşmak gerçekten de can sıkıcı olabiliyor. Türkiye'ye özel market olmaması ile çok fahiş fiyatlar altında eziliyorsunuz. Zaten normal bilgisayardaki fiyatlarından genelde pahalıya satılan oyunlar Nintendo'da da ekstra pahalı olunca her istediğinizi deneyememek kaçınılmaz oluyor.

Nintendo Switch Lite'ın artık yeni nesil oyunlarda kasması
Konsol artık eski kaldığı için yeni çıkan oyunlarda, aşırı görsel efektlerde veya işlemlerde kasmalar ve gecikmeler yaşayabiliyor eğer kusursuz bir performans istiyor iseniz OLED versiyonlarına bakmanızı öneririm.

Google, Netflix vb diğer uygulama desteklerinin olmaması

Switch internete bağlanabiliyor ve bu da ilk olarak ne olduğunu bilmiyor iseniz sizi acaba Google, Netflix vb uygulamalar var mı diye sorgulatıyor. Fakat bu sorunun cevabı hayal kırıklığı. Sadece YouTube ve Türkiye'de hizmet vermeyen birkaç uygulama dışında internetle ilişkiniz sıfır. Her ne kadar sözde Google'a girebilmek için "yöntem" gösterenler olsa da bunlara bel bağlamayın çünkü çalışmıyor. Sadece YouTube bana yeterli ya da onlarla işim olmaz sadece ve sadece oyun oynamak için alıyorum diyorsanız o zaman bu kısım çok da sizi üzmez.

Hafıza Sorunu
Bu kısım bazıları için sorun bazıları için olmayabilir. Kısaca açıklamam gerekirse, Switch'in kendi hafızası her halükarda yetersizdir. Bu yüzden ek bir hafızaya ihtiyaç var ve bu tek seferlik bir masraf olacaktır. İlk başta 64 veya 128 GB zaten yeterli olur düşüncesiyle alınan ilk kartların aslında yeterli olmayacağını anlayınca tekrardan bir kart almak ek bir masraf doğurup sizi zorlayabilir.

Tamam oyun fiyatları pahalı ama kırdıramaz mıyım?
Elbette kırdırabilirsiniz ama elektrikçi değilseniz bunu yapabilecek olan birisini bulmak daha iyi olur. Sonuç olarak yanlış kırdırma cihazın sonu demektir. Tamam adamı buldum peki kırdırmanın maliyeti? Bu maliyet kısa vadede oyunlara verilecek fiyatlara göre çok çok ucuza gelip de uzun vadede pahalıya patlayabilir. Şöyle ki herkes Switch oyunları pahalı diye kırdırmıyor. Bazıları zarar gelmesin diye oyunlara o yüklü miktarları ödüyor. Çünkü kırdırılan cihaz birkaç ay ya da bir/iki yıl içerisinde elinizde kalabiliyor. Bu da yeni bir konsolu satın almak demektir. Eğer bu riski göze alıyor iseniz kırdırabilirsiniz.

Sonuç olarak almalı mıyım?
Gerçekten de Switch büyük bir nimet ve bir bilgisayar gibi işlev görüyor. Yani daha ne isteyebilirsiniz ki. Elinize tam oturuyor ve ekran kalitesi, ses kalitesi olarak tam istediğim seviyede. Fakat oyunlara verilecek para sizi zorluyor ise en baştan almamak daha doğru bir karar olur. Bu kısmı size özel olarak söyleyeyim, şu anda siz nasıl daha ucuza konsolu getiririm diye düşünüyor iseniz istediğiniz oyunları alamayacağınızı fark edince gerçekten büyük bir hayal kırıklığı olacak ve her oyunun da kutu versiyonu olmadığını düşününce sınırlı bir kütüphaneye takılı kalmak da canınızı sıkacaktır. En azından konsol fiyatı kadar oyunlara para vermeyi göze alamıyor iseniz almamanız size verebileceğim en iyi tavsiyedir. Çünkü konsolu aldığım fiyatın 2-3 katı kadar oyunlara para ödedim ama elimde olan oyunlara bakınca çok çok az. Uzun lafın kısası maalesef ki konsolu maddi durumunuz çok çok iyi durumda ise almanızdır onun haricinde geri kalan eksiklikler oyun fiyatlarının yanında sorun bile değil.

Geri
Yukarı