Çözüldü Amazon Kargo: "Action Required from Customer"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ali ahmet1

Kilopat
Makaleler
2
Birşey yapmam gerekiyor ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum :) İ-parcel'e girip baktım. Şöyle birşey var:
Your shipment is destined for a country that requires information prior to arrival. Please contact [email protected] for further information.
Ne yapmamı istiyor?
Ve şöyle bir e-posta geldi Amazon'dan:
Hello,

We're writing to let you know we processed your refund of $19.10 for your Order .....................

This refund is for the following item(s):

Item: Logitech Wireless Gaming Headset G930 with 7.1 Surround Sound
Quantity: 1
ASIN: ........................................
Reason for refund: Account adjustment

Here's the breakdown of your refund for this item:

Shipping Refund: $19.10

We'll apply your refund to the following payment method(s):

.... Credit Card [expiring on ..........]: $19.10

We've processed a refund for the above order in the amount of $19.10. The refund should appear on your account in 2-3 days if issued to a credit card.
Refunds issued to a bank account typically take 7-10 days to reflect on the account balance.

Have questions about our refund policy?
Visit our Help section for more information:

Amazon.com Help

We look forward to seeing you again soon.

Sincerely,

Amazon.com
We're Building Earth's Most Customer-Centric Company
http://www.amazon.com

Note: this e-mail was sent from a notification-only e-mail address that cannot accept incoming e-mail. Please do not reply to this message.
Birşeyin iadesi yapılmış ama neyin? @SypeR
Not: Okunmaması gereken yerlere nokta koyulmuştur.
Düzenleme: İ-parcel'in attığı e-postaya göre Tc kimlik verilmesi gerekiyormuş. Tc kimliği verdim ve Amazon'da ürünün durumu "in transit" den "Shipped" e geçti. Sanırım artık kargoya verildi. Ama ben hala şu Amazon'dan gelmiş olan e-postayı- anlamış değilim. Ahh! Önceki e-postayı görmemişim:
Hello,

I've reviewed our previous correspondence with you, and I'm very sorry about the incorrect information you received.

To compensate for the inconvenience, I've refunded the $19.10 shipping charge for your order. We'll send you an e-mail when the order has shipped and the refund is processed.

Once this is processed, you'll also be able to see a detailed summary here:

https://www.amazon.com/gp/css/summary/edit.html?orderID=106-7912636-3168225

We look forward to seeing you again soon.

Best regards,
Rajesh J.
Bana hiçbir ekstra ücret almadan kargo hızını arttıracaklarını vadetmişlerdi. Ancak bana genede ekstra kargo ücreti çıkarmışlardı. Bu hatalarını telafi etmek içinde vermiş olduğum 19.10 dolarlık kargo ücretini geri iade ettiler. Tc kimliği verdiğime göre geriye tek kalan şey beklemek sanırsam.

Son düzenleme:
Şuanda bu yazılardan bir şey çıkartamadım. Çok karışmış gelen mailler ile sizin yazılarınız. Mümkünse gelen maillerin resmi çekip koyarak yazın. Daha düzenli olacaktır.

Evet şimdi ekran görüntüleri ile daha düzgün anlatacağım durumu. Önceki düzensiz anlatımdan dolayı kusura bakmayın.
İlk olarak Amazon bana önceden çıkan ödeme sorunlarından dolayı telafi etmek için kargo hızımı ekstra ücret kesmeden arttıracaklarını vadetmişlerdi. Ancak gene de 20 dolarlık ekstra ücret kesildi. Bende durumu anlattım ve şöyle bir e-posta geldi:
Düzeltme 1.png
Bana ücretsiz şekilde kargo hızımı arttıracaklarını vadetmelerine rağmen ekstra ücret kestikleri için özür dilediler ve telafi olarak 19.10 dolarlık verdiğim kargo parasını geri iade ettiler. Bakınız geri ödeme hakkında bilgilendirici e-posta:
Düzeltme 2.png

Evet her şey sorunsuz. Para iade edildi. İ-parcel'den Tc kimlik numarası istenen e-posta geldi. Ben de verdim. Ama Amazon'da şöyle bir şey oluştu:
Düzeltme 3.png
İ-parcel'de de durum şu vaziyette:
Düzeltme 4.png
Ne yapmam gerekiyor? Amazon taşıyıcı ile iletişime geç diyor. Hangi konuda?
Son olarakta ara sıra düzeliyor ve Amazon şu hali alıyor:
Düzeltme 5.png

@SypeR

İ-parcel ürünümü onayladı ve kargoya vereceklerdi ki yanlış adres uyarısını aldım. Adresimin yanlış olmadığına dair e-posta attım ve şöyle bir e-posta geldi:
Hello,

Thank you for contacting i-parcel a UPS company. Your parcel has exported our facility on 10/27/2014. Once your parcel is in country and cleared from customs it will be tendered with the last mile carrier PTS Worldwide.

Tracking Number: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

At this time you will need to contact the last mile carrier to confirm your delivery address.

Thank you,
Arianna

Sanırım PTS ile iletişime geçmem gerekiyor, bende onların e-posta adresini([email protected]) buldum, şimdi oraya mesaj atacağım. Son durumu bildiririm.

Eşya 27.10.2014 tarihinde PTS Worldwide taşımacılığa gönderilmiş. Artık bu gönderi ile i-Parcel UPS ilgilenmiyor. Bundan sonra yeni taşıyıcı ile iletişime geçmenizin gerektiğini söylüyor.

Biraz bekleyin... Bu adresi buldum. PTS Worldwide Express Türkiye PTS Worldwide Express

Eşya 27.10.2014 tarihinde PTS Worldwide taşımacılığa gönderilmiş. Artık bu gönderi ile i-Parcel UPS ilgilenmiyor. Bundan sonra yeni taşıyıcı ile iletişime geçmenizin gerektiğini söylüyor.

Biraz bekleyin... Bu adresi buldum. PTS Worldwide Express Türkiye PTS Worldwide Express
Nasıl yani? Ürün Türkiye'ye geldi mi? Bu kadar hızlı mı? PTS'nin kendi sitesinden gönderimi aradım. Yanlış adres diyor. İletişime geçtim. Cevap bekliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı