Amazon Kargo Ücreti

Müşteri hizmetleri ile siparişi verdikten hemen sonra irtibata geçebilirsin. Onlarda sana en geç bir gün içerisinde geri dönüş yaparlar... Ve düzgün bir şekilde istekte bulunmuşsan, ilk alışverişin olması şartı ile bedava yaparlar. Hiç bir endişen olmasın. ;)
Teşekkür ederim cevabın beni cesaretlendirdi umarım dediğin gibi olur sağol tekrardan. :)

Gift card türkiyede kullanılamıyor diyen arkadaşı tebrik ediyorum. Daha 2 gün önce Amazondan aldığım farenin bir yerinde problem oldu amazona bağlanıp sorunu ilettim. Ve bana farenin fiyatı kadar gift kart verdiler ve yeni bir ürün sipariş ettim.

Arkadaşlar razer kraken 7.1 alacağım fakat 103 dolar tutuyor, ayrıca bana 45 dolar vergi çıkarıyor. Bunun için iletişime geçtim aramanız gerekiyor size yardımcı olmamız için falan dedi adamlar ama ingilizcem o kadar yok. Bunu belirten bir e-mail daha attım henüz satın alımı gerçekleştirmedim acaba yardımcı olurlar mı ?

Arkadaşlar razer kraken 7.1 alacağım fakat 103 dolar tutuyor, ayrıca bana 45 dolar vergi çıkarıyor. Bunun için iletişime geçtim aramanız gerekiyor size yardımcı olmamız için falan dedi adamlar ama ingilizcem o kadar yok. Bunu belirten bir e-mail daha attım henüz satın alımı gerçekleştirmedim acaba yardımcı olurlar mı ?

103 dolara 45 dolar vergi imkansız. 75€ - 1500€ arası fiyat kategorisinde Türkiye gümrüğü sadece %20'sini vergi olarak alır.

Ciddi anlamda 45 dolar vergi tutuyor. Tekrar baktım 93 dolar ürün 10 dolar kargo 45 dolar vergi. Bu adamlar arayın yardımcı olacağız demiş ama tekrar e-mail atıp ingilizcemin yetersiz olduğunu söyledim ne olacağını bilmiyorum.

Ciddi anlamda 45 dolar vergi tutuyor. Tekrar baktım 93 dolar ürün 10 dolar kargo 45 dolar vergi. Bu adamlar arayın yardımcı olacağız demiş ama tekrar e-mail atıp ingilizcemin yetersiz olduğunu söyledim ne olacağını bilmiyorum.

Bir yanlışlık vardır. O kadar vergi alırsa zaten alacağın ürünün TR fiyatıyla aynı seviyeye geliyor.

Aynen öyle şimdi bir mesaj daha yollamışlar kolaylık yapmıyorlar anladığım kadarıyla.

I understand your concern.
Orders that are shipped to countries outside the U.S. may be subject to import taxes, customs duties, and fees charged by the destination country customs authorities. Amazon Export Sales will estimate and collect an import fee deposit to certain destination countries.
These funds will be used by the carrier or another agent to pay the import fees on your behalf to the appropriate authorities when your package reaches its destination country. The estimated import fee deposit will be displayed in the cost summary on the last page of our online order form, just before you place your order.
Whenever the actual import fee deposit collected is less than we estimated, we'll automatically issue a refund for the difference.
We'll send you an e-mail once the refund is processed. Keep in mind that the process takes 60 days from the shipment date.
We look forward to seeing you again soon.

Bunu yazmışlar.

Merhaba ben ürünümü bedava kargo şekline getirdim ama sonra o bedava kargo ile nasıl satın alacağımı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı