Amazon klavye alımında vergi ödeniyor mu?

Asilhann

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, selam Amazon'dan ilk defa alışveriş yapacağım SteelSeries Apex 7 almak istiyorum alacağım ürün sanırım Türkiye'den gelecek bana bir bakar mısınız gümrük vergisi falan ödemek istemiyorum amazon.com.tr tarafından satılır ve gönderilir diyor bu ne anlama geliyor? Ürün bana Türkiye'den mi gelecek yoksa yurt dışından mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Screenshot_20201111-031323_Amazon Shopping.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt evinize gelecektir. Çünkü Amazon'da satın aldığınız zaman vergi ödenmiş şekilde satın alıyorsunuz. Gümrükte takılmaz yani. Amazon.com.tr'den satın alıyorsanız ve Türkiye'de yaşıyorsanız ekstra bir para ödemiyorsunuz.

Arkadaşlar, selam Amazon'dan ilk defa alışveriş yapacağım SteelSeries Apex 7 almak istiyorum alacağım ürün sanırım Türkiye'den gelecek bana bir bakar mısınız gümrük vergisi falan ödemek istemiyorum amazon.com.tr tarafından satılır ve gönderilir diyor bu ne anlama geliyor? Ürün bana Türkiye'den mi gelecek yoksa yurt dışından mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 734105

amazon.com.tr zaten Türkiye içinden satış yapması amacıyla kuruldu. Yani Trendyol'dan vb. Sitelerden yaptığınla aynı şey.

Vergi vs yok. Direk Türkiye'den gönderilir. Rahatlıkla alabilirsiniz.

Teşekkürler.
amazon.com.tr zaten Türkiye içinden satış yapması amacıyla kuruldu. Yani Trendyol'dan vb. sitelerden yaptığınla aynı şey.

Kaç gündür kafamda takılıydı sağ olun ya teşekkür ederim.
Vergi vs yok. Direk Türkiye'den gönderilir. Rahatlıkla alabilirsiniz.

Çok teşekkürler.
Amazon'dan alışverişlerde vergiyi önceden ödüyorsunuz diye biliyorum.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı