Amazon monitör iadesi

OnuR CS

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
~GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
~AMD RYZEN 3 3100 3.6GHz 18MB Önbellek 4 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
~SAPPHIRE Radeon RX 5500 XT PULSE OC 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı
~GSKILL 16GB(2x8GB) Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Ram
~SanDisk 500GB Ultra NVMe M.2 SSD
~WD Blue 1TB 3.5″ SATA 3.0 WD10EZEX Harddisk
~CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB 550W 80+ Tempered Glass Mid Tower Kasa
Dostlar yaklaşık iki ay önce Amazon'dan Philips marka monitör aldım. Ghosting olayı diğer VA panellere göre biraz daha fazla olduğu için içime sinmedi ve iade etmek istedim. Üründe herhangi bir çizik, kırık, ezik vb. hasar bulunmamaktadır. Bu ürünü kesin iade alırlar mı? Ona göre yeni bir monitör sipariş edeceğim. Bilgisi olan biri yardımcı olursa sevinirim.

1613082639834.png

İade Edilemeyen Ürünler​

Aşağıdaki ürünler İade Garantisi kapsamında (kusurlu değilse) iade edilemez:

• Tesliminden sonra koruyucu unsurları açılmış olan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler veya nitelikleri dolayısıyla teslimattan sonra ayrılamaz şekilde diğer öğelerle karışmış olan ürünler;
  • Teslimat sonrasında ambalajlarından çıkarılmışlarsa, ambalajlı ses veya video kayıtları veya ambalajlı yazılımlar;
  • Müşterinin özel isteklerine göre yapılmış veya kişisel ihtiyaçlara göre açıkça özelleştirilmiş ürünler;
  • Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi çabuk geçen ürünler;
  • Amazon’un tümüyle ifa etmiş olduğu ve hizmeti sunmaya başlayabileceğimizi ve sözleşme tamamen yerine getirildiğinde iptal etmeyeceğinizi siparişinizi vermeden önce açıkça kabul ettiğiniz hizmetler;
  • Fiili değeri pazardaki kontrol edemediğimiz dalgalanmalara bağlı olan ürünlerin temini;
  • Tehlikeli madde olarak sınıflandırılan veya içinde yanıcı sıvılar ya da gazlar bulunan ürünler (servis, garanti, iade veya para iadesi konularında bilgi almak için üretici firmayla iletişime geçin);
  • Seri numarası veya barkodu (evrensel ürün kodu) eksik herhangi bir ürün;
  • İndirilebilir yazılım ürünleri;
  • Erişim sağlandıktan sonra çevrimiçi abonelikler;
  • Ön ödemeli oyun kartları (World of Warcraft, Xbox 360 Live, Wii Points vb.);
  • Bazı sağlık ve kişisel bakım ürünleri;
  • Açık kaynaklı yazılım (Microsoft Office açık kutu ürünleri ve Video Oyunları dahil);

Siparişler kısmında iade et seçeneği var mı ona bakın. Bazen 14 günden veya 1 aydan uzun iade şansı sunuyor Amazon. Eğer iade tarihi geçmemiş görünüyorsa, çok yüksek ihtimalle geri alıyorlar. Satıcı amazon.com.tr ise.

Mesela ben şarj edilir pil almışım 18 Aralık'ta, iade tarihi 28 Şubat görünüyor.

Siparişler kısmında iade et seçeneği var mı ona bakın. Bazen 14 günden veya 1 aydan uzun iade şansı sunuyor Amazon. Eğer iade tarihi geçmemiş görünüyorsa, çok yüksek ihtimalle geri alıyorlar. Satıcı amazon.com.tr ise.

Mesela ben şarj edilir pil almışım 18 Aralık'ta, iade tarihi 28 Şubat görünüyor.
14 günlük cayma hakkı haricinde maksimum 30 gün opsiyon sunuyor bildiğim kadarı ile Amazon.

İki ay uzun bir süre Amazon ile görüştün mü ? .
Hocam 2 ay geçmiş ne iadesi.
Amazon'dan "Siparişlerim" kısmına girince iade seçeneği hâlâ etkin olarak görünüyordu. Yine de uzun süre kullandığım için Amazon'a mail attım ve kendileri iade talebi oluşturdu.

Hangi modeli almıştınız?

Bu arada 14 günlük cayma hakkı süreniz dolmuş anladığım kadarı ile. Bu sebeple iade almayabilirler.
Philips 242E1GAJ modeli

14 günlük cayma hakkı haricinde maksimum 30 gün opsiyon sunuyor bildiğim kadarı ile Amazon.
Şu an kontrol ettim. 15 Kasım'da aldığım kulaklık, şarj aleti, kablo vs ne varsa 28 Şubat 2021'e kadar iade edilebilir gözüküyor.

Bence denenebilir. Zaten eğer uygun görmezlerse iade kodu vermezler.

Daha önce sadece kronik ghosting sorunu var diye klavye iade ettim. 25 gün olmuştu galiba alalı. Servise vs gitmedi 2 gün içerisinde kargo ulaştı ve direk param yattı. Günü bakıp düzenlerim mesajı. (10 Kasım'da almış, 4 Aralık'ta iade talep etmişim)

Philips 242E1GAJ modeli
Aynı model monitörü sipariş ettim, üründe biraz ghosting varmış ama çok aşırı olduğunu söylemiyorlar. Sizdeki ürün problemli olabilir mi acaba? Bir de bu modelin bazı ayarları vardı, forumdan birisi inceleme yazmıştı, ondaki ayarları uygulamanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı