Amazon Prime, Netflix'i devirebilir mi?

Xscape

Megapat
Makaleler
29
Yer
Türkiye
Merhabalar,

Bildiğiniz üzere Amazon Prime, Türkiye'de an itibarıyla yayında.

Aylık 7.90₺'ye Twitch Prime dahil Amazon'a özel bedava kargodan yararlanabiliyorsunuz.

Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir? Netflix diken üstünde mi sizce?

Netflix tamamen dizi ve film işine odaklı çalışıyorken Amazon bunun yanında onlarca başka iş yapıyor yani amaç zaten Netflix'i devirmek değil. AP diğer hizmetlerin yanında veriliyor ve buna bağlı olarak güzel içerikler var. Duyduğum kadarı ile Türkiye'de bile dizi veya film çekiyorlarmış şu an. (ne kadar doğru bilmiyorum)

Netflix'te 6 7 ay geçirdikten sonra sevebileceğim içerik kalmadı. Ailemle film seyretmek ve anneannem geldiğinde hayvan belgeseli açmak için kullanıyorum.

Daha kaliteli içerik üretirlerse geçebilir tabii. Ama popüler kültür sayesinde birçok kişi hâlen Netflix'te kalabilir. Bu konuya da el atması gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Devirmez, deviremez. Neden firmalar birbirini yok edecekmiş gibi bir düşünce hakim anlamıyorum. İkisinin de farklı içerikleri var. İkisi de kendi kitlesini tutacaktır.

Ben ikisini de kullanıyorum mesela. İzleyecek bir şey bulamazsam iptal edebilirim ikisini de. Bana bu rekabetin iki faydası olabilir. Fiyatlandırmada dikkatli davranmak zorundalar ve içerik konusunda daha ilgili olmak zorundalar. Her türlü bana yarar. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı