Amazon RTX 2070 Super'e vergi koyar mı?

Pc tello

Centipat
Merhaba ben RTX 2070 Super almayı düşünüyorum an azından alırsam 600 TL ucuza geliyor ama vergi olur mu bilmiyorum link aşağıda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben RTX 2070 Super almayı düşünüyorum an azından alırsam 600 TL ucuza geliyor ama vergi olur mu bilmiyorum link aşağıda.

O ürünün Türkiye'ye gönderimi kapalı biliyorsunuz değil mi?

Yurt dışından ürün alacağın zaman yapman gereken ilk şey kayıt olmak, daha sonra profiline gönderi adresini girmen gerek. Bu şekilde ürünün bulunduğun ülke/şehir tarafına kargosu var mı yok mu bakabilirsin. Ayrıca belirttiğim şekilde kayıt olup adres girdiğin takdirde vergi ve diğer ekstra ücretleri görebilirsin, kayıt olmaz ve dediğim şekilde adres eklemez isen belirttiğim vergi ve diğer ücretleri göremezsin. Kayıt olmadan ve diğer işlemleri yapmadan Türkiye'ye gelip gelmediği şu şekilde görüntüleye bilirsin;

1587660720748.png

Yurt dışından ürün alacağın zaman yapman gereken ilk şey kayıt olmak, daha sonra profiline gönderi adresini girmen gerek. Bu şekilde ürünün bulunduğun ülke/şehir tarafına kargosu var mı yok mu bakabilirsin. Ayrıca belirttiğim şekilde kayıt olup adres girdiğin takdirde vergi ve diğer ekstra ücretleri görebilirsin, kayıt olmaz ve dediğim şekilde adres eklemez isen belirttiğim vergi ve diğer ücretleri göremezsin. Kayıt olmadan ve diğer işlemleri yapmadan Türkiye'ye gelip gelmediği şu şekilde görüntüleye bilirsin;

Eki Görüntüle 544006

Bana türkiye ye gelebilen bir ekran kartı onerirmisin aynı bu fiyatta

Bana Türkiye'ye gelebilen bir ekran kartı onerir misin aynı bu fiyatta.

Şu an için yurt dışından ürün almanı önermiyorum. Gerek mevcut virüs durumundan gerek ise doların artışından çok sakıncalı bir durum. Ucuza bulduğunu varsayalım şu an şehir için de kargolar çalışıyor fakat uluslar arası kargolar muhtemelen çalışmıyor. Çalışsa bile sipariş verdiğin ülkede o firmanın çalışanları kargo için dışarı çıkabiliyor mu teslimat yapabiliyor mu bir sürü etken mevcut. Çok sakıncalı bulaşma.

Bana türkiye ye gelebilen bir ekran kartı onerirmisin aynı bu fiyatta
Malum Coronavirus süreci bitinceye kadar Amazon Türkiye'ye en ufak bir şey göndermiyor, zaten açık açık yazmışlar her ürünün sayfasına. Şu an zaten isteseniz de alamazsınız hiçbir şey Amazon'dan. Hayat normale dönünce alırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı