Çözüldü Amazon sipariş ettiğim iptal ettim ama para iadesi gerçekleştirilmedi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OnlyNess

Decipat
24 Mart perşembe günü Amazon üzerinden çiçeklik rafı aldım ama sözde 26-30 Mart teslimat olacaktı. Geçin 26-30 Mart teslimatını adam kargoya dahi göndermemiş ürünü! Ben iptal ettim ama iadelerden sorgulattığım zaman "bu ürün iade için uygun değildir." yazıyor. "
Henüz gönderilmedi.
Artık ürünü almak istemiyorsanız, iptal talebinde bulunmak için "Siparişlerim" bölümünü ziyaret edin." yazıyor ne yapacağım şimdi ben? Ürün gelmedi ve param da gitti ve iadesi ne olacak bunun?

Edit; Bana gelip de 14 gün içerisinde vs. şeyler yazmayınız. Sizden önce de araştırmaları yaptım zaten ve bana farklı cevaplar ve çözümler gerekli. Deneyimi olan kişiler yazsın lütfen.

Dosya Ekleri

• 1648752931474.png
    1648752931474.png
    45,7 KB · Görüntüleme: 145
  • 1648752952452.png
    1648752952452.png
    34 KB · Görüntüleme: 124
Son düzenleme:
Çözüm
Dostum hiç kargolanmamış bir ürünün parası başka ellere geçti mi veya geçecek mi diye endişeleniyorum. Bu saatten sonra da Amazon'dan alışveriş yapmayacağım.

Siparişler bölümde yok, iptal edilen siparişler bölümünde.

Başka ellere geçme gibi bir durum yok. Siparişi verdikten sonra para çekilir, siparişin kargoya verilmesi beklenmez. Ancak siz iade yaptıktan sonra paranın hesabınıza geri yatması için işlem başlatılır. Bu tarz konularda en güvenebileceğiniz şirket Amazon. Koskoca şirket 230 TL'nin üzerine yatmaz merak etmeyin. Tüm e-ticaret şirketlerinde prosedür aynı. Sipariş iptal veya iade ediltikten sonra sizin paranızın iade işlemi başlatılır bu kadar. Sonrası beklemek. Banka veya şirket yoğunluğuna göre değişiyor bu zaman ama ortalama 3-5 gün içerisinde geri yatar.
İptal ettikten sonra para hemen cart diye geri yatmaz hesaba. Paranın hesabınıza yatması için belli bir zaman geçmesi lazım.

Dostum hiç kargolanmamış bir ürünün parası başka ellere geçti mi veya geçecek mi diye endişeleniyorum. Bu saatten sonra da Amazon'dan alışveriş yapmayacağım.
Siparişler bölümünden ürüne tıkla ve iade işlemini gerçekleştir, 1-2 hafta içerisinde iaden yatar.

Artı -1 Eksi

Başka ellere geçme gibi bir durum yok. Siparişi verdikten sonra para çekilir, siparişin kargoya verilmesi beklenmez. Ancak siz iade yaptıktan sonra paranın hesabınıza geri yatması için işlem başlatılır. Bu tarz konularda en güvenebileceğiniz şirket Amazon. Koskoca şirket 230 TL'nin üzerine yatmaz merak etmeyin. Tüm e-ticaret şirketlerinde prosedür aynı. Sipariş iptal veya iade ediltikten sonra sizin paranızın iade işlemi başlatılır bu kadar. Sonrası beklemek. Banka veya şirket yoğunluğuna göre değişiyor bu zaman ama ortalama 3-5 gün içerisinde geri yatar.

Çözüm
Amazon'un telefon desteği var. Müşterileri hizmetleri alanından aranma talebinde bulunabilirsin. Benzer bir durum bu hafta başıma geldi, ürünü iade ettim Amazon onayladı fakat satıcı iade yapmadı. 14 gün iade hakkım olduğu için Amazon ödemeyi kendi gerçekleştirdi. Arkadaşlar belirtmiş, Amazon müşteri hizmetlerine ulaş ve işlem başlat. 7 gün içinde iade oluyor.

Geri
Yukarı