Amazon Siparişi Türkiye'ye Gelir mi?

Numbness

Kilopat
Arkadaşlar Amazon'dan yurtiçinden sipariş versem Türkiye'ye gelir mi ? :D Bilmediğim için soruyorum gelmeyeceğini düşünüyorum yine de bir sorayım dedim. Bilgisayar topluyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Amazon'dan yurtiçinden sipariş versem Türkiye'ye gelir mi ? :D Bilmediğim için soruyorum gelmeyeceğini düşünüyorum yine de bir sorayım dedim. Bilgisayar topluyorum.

Sanırım yurtdışından demek istediniz, evet geliyor. Bildiğim kadarıyla gümrük vergisi vb. dahil Türkiye'de aldığınızdan 50-100 TL civarı ucuza denk gelebiliyor ancak. Durum böyleyse bence değmez ama daha karlıysa düşünebilirsiniz.

Amazondan alış-veriş yaparken " Ship to Turkey" yazısına tıklayın ülkemize teslimatı yapılan ürünler mevcut. Dilerseniz "Free Shipping by Amazon" yazan yazıya da tıklayarak kargo parasından muaf olabilirsiniz. Bu iki seçeneğe tıklayıp alış-veriş yaparsanız kredi kartınızla sadece ödeme yapmış olacaksınız ve normal ülke içinden alış-veriş yapmış gibi kargo gelecek. Sadece teslimat süresi 30 gün belki daha uzun bir süreyi bulabiliyor.

Çok alışveriş yaptım Amazon'dan. Ship to Turkey yazanlar gelir. 82-83 dolar gibi vergi sınırı var. Bunun altındaysa vergi olmaz ama kargo mutlaka olur. Zaten Amazon kendi sattığı ürünler için kargo+vergiyi de hesaplar, alırken ödersiniz. Bu aralar yaptığım alışverişlerde elime ulaşma süresi 8-9 gün. Sitede gösterdiği süreden çok daha erken geliyor genellikle.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Amazondan alış-veriş yaparken " Ship to Turkey" yazısına tıklayın ülkemize teslimatı yapılan ürünler mevcut. Dilerseniz "Free Shipping by Amazon" yazan yazıya da tıklayarak kargo parasından muaf olabilirsiniz. Bu iki seçeneğe tıklayıp alış-veriş yaparsanız kredi kartınızla sadece ödeme yapmış olacaksınız ve normal ülke içinden alış-veriş yapmış gibi kargo gelecek. Sadece teslimat süresi 30 gün belki daha uzun bir süreyi bulabiliyor.
Yapmayın ya :(

Gümrük işlerinde sıkıntı çıkar mı ?

Çok alışveriş yaptım Amazon'dan. Ship to Turkey yazanlar gelir. 82-83 dolar gibi vergi sınırı var. Bunun altındaysa vergi olmaz ama kargo mutlaka olur. Zaten Amazon kendi sattığı ürünler için kargo+vergiyi de hesaplar, alırken ödersiniz. Bu aralar yaptığım alışverişlerde elime ulaşma süresi 8-9 gün. Sitede gösterdiği süreden çok daha erken geliyor genellikle.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ürünlerin toplamıyla 82-83 doları mı geçerse yoksa ürün başına mı ?

Şuan yol da hocam ama 2 ay önce de Corsair H100 v2 aldım hiçbir sorun olmadı. Hem benden aldıkları 16TL vergi de geri yatırdılar.
Ben bilgisayar toplayacağım. Sinerji' den 3600 TL oluyor. Amazon'da 3100 TL oluyor aynı sistem. Bu paranın dışında şimdi benden para alırlar mı alırlarsa da en fazla kaç TL öderim bu para dışında ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı