Elektronik Amazon SteelSeries Aerox 5 599TL!

Akakçe'den bildirim gelmiş ama uyuyordum, sanırım 25 dakika kadar önce yine indirime girmiş.
İşin üzücü yanı 8 tane alıp 1700'den satan var.
Valla şaka gibi. 1700'e satabileceğine inanması da ayrı komik.

Beğenmedim ve gülme atanlar fareden ne kadar anlıyor acaba 🤣

Beğenmedim ve gülme atanlar fareden ne kadar anlıyor acaba 🤣
Aynı özelliklerde sensörler kullanıyorlar, ikisi de virgin grade PTFE skatez kullanıyor. HyperX Pulsefire Haste 60 gram, Aerox 5, 70 gram. Aerox 5 çıkartılabilir ve değiştirilebilir bir kabloya sahip, Haste'in kablosu sabit. Haste 6, Aerox 5 9 tuşa sahip ve Aerox 5 daha büyük yapıda.

Kısaca teknik olarak aynılar tuş sayısı haricinde, tasarımları farklı sadece. Tasarımsal olaraksa Aerox ve Haste'in kendilerine göre artıları eksileri var. Yazılım olarak SS çok daha iyi. Bu tartışmaya kapalı. Tasarımsa tamamen kişisel bir tercih. Eğer daha büyük bir fare istiyorsan Aerox 5, daha küçük bir fare istiyorsan Haste kullanaırsın. Taşkınlık yapmanın anlamı yok.

Hoş rehber oluşturup, kablosuz tavsiyesine Basilisk X gibi bir tuğlayı koyan birinden ne bekliyorsam. :)

Son düzenleme:
Aynı özelliklerde sensörler kullanıyorlar, ikisi de virgin grade PTFE skatez kullanıyor. HyperX PulseFire Haste 60 gram, Aerox 5, 70 gram. Aerox 5 çıkartılabilir ve değiştirilebilir bir kabloya sahip, Haste'in kablosu sabit. Haste 6, Aerox 5 9 tuşa sahip ve Aerox 5 daha büyük yapıda.

Kısaca teknik olarak aynılar tuş sayısı haricinde, tasarımları farklı sadece. Tasarımsal olaraksa ne Aerox ve Haste'in kendilerine göre artıları eksileri var. Yazılım olarak SS çok daha iyi. Bu tartışmaya kapalı. Tasarımsa tamamen kişisel bir tercih. Eğer daha büyük bir fare istiyorsan Aerox 5, daha küçük bir fare istiyorsan Haste kullanaırsın. Taşkınlık yapmanın anlamı yok.

Hoş rehber oluşturup, kablosuz tavsiyesine Basilisk X gibi bir tuğlayı koyan birinden ne bekliyorsam. :)

Basilisk X fiyatının ucuz olması sebebi ile ekledim en alttaki yoruma bakarsan zaten Basilisk'i sevmediğimi görürsin :D. Ben de senden bir şey beklediğim yok, bu farenin 600TL'ye falan alınacağını düşünmek cidden komik. Sen Basilisk'i sevmiyor olabilirsin fakat bu o mouse şeklini sevenlerinin olmadığı anlamına gelmiyor, bende sevmiyorum ama almak isteyen için 400-500TL'ye güzel bir alternatif. Bu arada HyperX hastenin içinden yedek skatez ve griptape çıkıyor, bu fareye 600TL israf. Buna 600TL verenlerden birinden ne bekliyorsam artık :D

Aynı özelliklerde sensörler kullanıyorlar, ikisi de virgin grade PTFE skatez kullanıyor. HyperX PulseFire Haste 60 gram, Aerox 5, 70 gram. Aerox 5 çıkartılabilir ve değiştirilebilir bir kabloya sahip, Haste'in kablosu sabit. Haste 6, Aerox 5 9 tuşa sahip ve Aerox 5 daha büyük yapıda.

Kısaca teknik olarak aynılar tuş sayısı haricinde, tasarımları farklı sadece. Tasarımsal olaraksa Aerox ve Haste'in kendilerine göre artıları eksileri var. Yazılım olarak SS çok daha iyi. Bu tartışmaya kapalı. Tasarımsa tamamen kişisel bir tercih. Eğer daha büyük bir fare istiyorsan Aerox 5, daha küçük bir fare istiyorsan Haste kullanaırsın. Taşkınlık yapmanın anlamı yok.

Bu arada bu mouse yerine SteelSeries Prime mouselardan alınabiliyor, hem tasarım olarak daha iyi bence hem de sensör olarak daha iyi. Yazılım zaten aynı, 400TL'ye bile oluru yok bu farenin, dalga geçtiğin Basilisk'e ye benzer bu fareyi kim neden alsın?

Son düzenleme:
Yazılım zaten aynı, 400TL'ye bile oluru yok bu farenin, dalga geçtiğin Basilisk'e ye benzer bu fareyi kim neden alsın?
Basiliskin görünüşüyle dalga geçen kim? Basiliskin sorunu görünüşü değil ki. 115 gram fare. Tuğla. Gerçek anlamıyla. 70 gram nerede, 115 gram nerede.
Bu arada bu mouse yerine SteelSeries Prime mouselardan alınabiliyor, hem tasarım olarak daha iyi bence hem de sensör olarak daha iyi.
Prime'ların hangisi 9 tuşa sahip? Bir tane örnek versene.

Basiliskin görünüşüyle dalga geçen kim? Basiliskin sorunu görünüşü değil ki. 115 gram fare. Tuğla. Gerçek anlamıyla. 70 gram nerede, 115 gram nerede.

Prime'ların hangisi 9 tuşa sahip? Bir tane örnek versene.
Ağırlık konusunda haklısın o konuda bir şey diyemeyeceğim, sitede 83g yazıyor pilsiz hali, rtingsde pil ile 113g yazıyor nasıl oluyor anlamadım. 9 tane tuş ben kullanan olduğunu sanmıyorum. Polemiğe girmeye gerek yok isteyen istediği mouseyi kullansın.

Geri
Yukarı