Amazon TR üzerinden gelen ürünlerin gümrük ücreti var mı?

TR ibaresini gözden kaçırmayalım lütfen:) Türkiye’de satış yaptığını gösteriyor bu. O yüzden zaten vergiler o fiyatın içinde olmak zorunda.
https://tr.aliexpress.com = Bu yüzden sormak istedim emin olmak için.
Daha demin klavye sipariş ettim. Vergisi dahil olduğu yazıyordu.
Zaten verdiğin bilgiyi inkar etmedim evet depoları Türkiye de olduğu için alınmıyormuş.

Eğer Amazon.com.tr tarafından gönderilir diyorsa yok. Örneğin Trippodo EU tarafından gönderilir diyorsa alınıyor. Bizzat Amazon.com.tr müşteri hizmetlerine sordum. Olay yurtdışından gelip gelmemesi. Başka bir örnek, Yurtdışından geldiğini öğrendim satıcı ile iletişime geçip faturayı düşük gösterdim.

@Jugram Aliexpress'in durumu sadece dil için. Amazon.com.tr'ye girdiğinde arama çubuğunun altında "Müşteri Hizmetleri" var. Oradan iletişim kısmına girdiğinde canlı sohbet çıkıyor. İstediğini sorabilirsin yardımcı oluyorlar her zaman.
Tamamdır teşekkürler :*
Eğer Amazon.com.tr tarafından gönderilir diyorsa yok. Örneğin Trippodo EU tarafından gönderilir diyorsa alınıyor. Bizzat Amazon.com.tr müşteri hizmetlerine sordum.
İstediğim cevap sadece buydu teşekkürler.

Eğer Amazon.com.tr tarafından gönderilir diyorsa yok. Örneğin Trippodo EU tarafından gönderilir diyorsa alınıyor. Bizzat Amazon.com.tr müşteri hizmetlerine sordum.

Onu ben de görmüştüm ama Trippodo EU son ödemeyi yaptığında gümrük de fiyata dahil diye biliyordum. Sonradan bir ücret almıyorlar. O satıcı Hollanda'da olduğu için normal. Zaten 1 tane yabancı satıcı var diye biliyorum orada.

Tamamdır teşekkürler :*

İstediğim cevap sadece buydu teşekkürler.
Rica ederim. Eğer bana ürünün linkini atarsan daha çok yardımcı olabilirim :D.
Onu ben de görmüştüm ama Trippodo EU son ödemeyi yaptığında gümrük de fiyata dahil diye biliyordum. Sonradan bir ücret almıyorlar. O satıcı Hollanda'da olduğu için normal. Zaten 1 tane yabancı satıcı var diye biliyorum orada.
İtalya, Hollanda değil. TRİPPODO EU'ya sordum. Kendileri dediki; Gümrük vergisi için ürünün fiyatını düşük gösteriyoruz. Problem olmuyor.

amazongümrüksrn.PNG

Bu altını çizdiğim -özür dilerim eğri çizmişim :D- cümleden çıkarımım 0 vergi olur. Olursa koşulsuz bir şekilde iade edebiliyorsunuz. Ama dediğim gibi sanmıyorum gümrük vergisi alınacağını.
Aynen konu kilit iyi akşamlar.

Geri
Yukarı