Amazon TR'den alınan yurt dışı ürünü gümrüğe takıldı

Erenn58

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. 5 Eylül tarihinde Amazon TR üzerinden aşağıdaki linkte bulunan ürünü satın aldım.
Ürünün takibine baktığımda bir sorun vardı.
6 Eylül, salı.
2:23
Paket bir Amazon tesisinden ayrıldı.
Krefeld, nw de.
5 Eylül, pazartesi.
23:24
Paket bir Amazon tesisine ulaştı.
Krefeld, nw de.

Paket gönderildi.
Bu şekilde yazıyordu 4 gün boyunca hiçbir ilerleme olmadı. Amazon müşteri hizmetleri ile görüştüğümde ürünün kerry logistcis firmasında olduğunu söylediler. O firma ile iletişime geçtim ama ürün tehlikeli ürün olduğu için (ne alaka bende anlamadım) uçağa alınmamış ve iadesi yapılacakmış. Amazon müşteri hizmetleri de 27 Eylül tarihinde iade yapılacağını söyledi. Ancak benim iade yapılmasına ihtiyacım var yeni bir ürün almam için. Bu iade işlemini daha hızlı yapmamın bir yolu var mıdır? Bir de tekrardan başka bir klavye alırsam aynı sorunlar karşılaşır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. 5 Eylül tarihinde Amazon TR üzerinden aşağıdaki linkte bulunan ürünü satın aldım.
Ürünün takibine baktığımda bir sorun vardı.
6 Eylül, salı.
2:23
Paket bir Amazon tesisinden ayrıldı.
Krefeld, nw de.
5 Eylül, pazartesi.
23:24
Paket bir Amazon tesisine ulaştı.
Krefeld, nw de.

Paket gönderildi.
Bu şekilde yazıyordu 4 gün boyunca hiçbir ilerleme olmadı. Amazon müşteri hizmetleri ile görüştüğümde ürünün kerry logistcis firmasında olduğunu söylediler. O firma ile iletişime geçtim ama ürün tehlikeli ürün olduğu için (ne alaka bende anlamadım) uçağa alınmamış ve iadesi yapılacakmış. Amazon müşteri hizmetleri de 27 Eylül tarihinde iade yapılacağını söyledi. Ancak benim iade yapılmasına ihtiyacım var yeni bir ürün almam için. Bu iade işlemini daha hızlı yapmamın bir yolu var mıdır? Bir de tekrardan başka bir klavye alırsam aynı sorunlar karşılaşır mıyım?

Amazon'u darlayın, müşterinin sıkıldığını görünce çözüm üreten bir yapıları var.

Amazon'u darlayın, müşterinin sıkıldığını görünce çözüm üreten bir yapıları var.
Hocam 2 kere aradım. En erken iade tarihi 27 Eylül olarak görünüyormuş o tarihte ararsanız manuel olarak iade yapabiliriz dediler. Yeni bir ürün alsam o da mı gümrüğe takılır diye düşünüyorum. Aldığım ürüne de 400 TL zam gelmiş iade olmadan yenisini de alamıyorum. İlk kez yurtdışından ürün aldım tüm aksilikler beni buldu.

Gümrük değil lojistik sorunu gibi. Klavyeye tehlikeli diyeni de ilk defa gördüm.

Hocam 2 kere aradım. En erken iade tarihi 27 Eylül olarak görünüyormuş o tarihte ararsanız manuel olarak iade yapabiliriz dediler. Yeni bir ürün alsam o da mı gümrüğe takılır diye düşünüyorum. Aldığım ürüne de 400 TL zam gelmiş iade olmadan yenisini de alamıyorum. İlk kez yurtdışından ürün aldım tüm aksilikler beni buldu.
Amazon'dan tekrar ürünü istemeye denesen ?

Hocam 2 kere aradım. En erken iade tarihi 27 Eylül olarak görünüyormuş o tarihte ararsanız manuel olarak iade yapabiliriz dediler. Yeni bir ürün alsam o da mı gümrüğe takılır diye düşünüyorum. Aldığım ürüne de 400 TL zam gelmiş iade olmadan yenisini de alamıyorum. İlk kez yurt dışından ürün aldım tüm aksilikler beni buldu.

Hediye çeki iste, sonra o çek yine alışveriş yap.

Gümrük değil lojistik sorunu gibi. Klavyeye tehlikeli diyeni de ilk defa gördüm.

Ürün gümrüğe gelmemiş ki gümrüğe nerede takılmış ben anlayamadım?
Kargo takibine baktığımda gümrükte görünmüyor. Ama amazon müşteri hizmetleri gümrüğe takıldığını söyledi. Bende klavye ve tehlikeli ürünün alakasını sordum. Bazen pil ve kalem gibi şeylerin bile gümrükte tehlikeli ürün olarak takıldığını söylediler. Bende anlamadım saçma bir olay oldu. Tekrardan arayacağım ürünü geri istemeyi soracağım.
Hocam şimdi arayıp soracağım onu da.

Ürün gümrüğe gelmemiş ki gümrüğe nerede takılmış ben anlayamadım?
Amazonu tekrardan aradım. Ürünü satan amazon olmadığı için hediye çeki olmuyormuş. Ancak 27 Eylül de iade alabilirmişim. Ürünü tekrardan gönderebilir misiniz dediğimde de yeniden sipariş verebilirsiniz dediler. Yani hiç bir çözüm sunmadılar. Farklı bir yurtdışı ürünü alma konusunda da tereddütlerim var yeniden aynı olay yaşanırsa iade tarihi çok geç oluyor. Sanırım yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Amazon DE satıcılı değilse durmak gerekiyor o zaman. Öğrenmiş olduk bu vesile ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı