Amazon yurt dışı siparişine gümrük vergisi çıktı

OnurOfc

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar inanılmaz bir durum yaşıyoruz. Arkadaşımın Amazon'dan aldığı Magic Refiner klavyeden vergi istiyor. Ne yapmalıyız?

Eki Görüntüle 1755155

Screenshot_20230426-083050.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İthalat ücreti dahil bir ürün almadıysanız gayet normal. Alırken dikkat etmeniz gerekiyor. Ürün linkini atarsanız detaylı bakayım.

İthalat ücreti dahil bir ürün almadıysanız gayet normal. Alırken dikkat etmeniz gerekiyor. Ürün linkini atarsanız detaylı bakayım.
Ödedik hocam. Hatta arkadaşım da prime olmadığı için ekstra 100tl de kargo almış.

Ürün linkini ve fotoğrafları bırakıyorum.

Amazon müşteri hizmetlerine de nedense o hesaptan ulaşamıyorum.

Yapmanız gereken vergiyi ödemek, ödemeden ürün elinize ulaştırılmaz. 60 TL zaten çokta sorun yaratmaz.
Sorun yaratmaz da 539 tl klavyeye hem 130 küsür kargo hem 120 küsür vergi verdik hocam. Bir daha niye 60tl vereyim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230426-105216.jpg
    Screenshot_20230426-105216.jpg
    103,3 KB · Görüntüleme: 123
Ödedik hocam. Hatta arkadaşım da Prime olmadığı için ekstra 100TL de kargo almış.

Sorun yaratmaz da 539 TL klavyeye hem 130 küsur kargo hem 120 küsur vergi verdik hocam. Bir daha niye 60TL vereyim.

O konuda haklısınız fakat bizim gümrük mevzuatımız sağ olsun, sürpriz ücretler çıkarabilir. Ben bu ücretin Amazon kaynaklı olduğunu sanmıyorum.

Müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalış.
Şu an prime olan bir hesapla alındığında 637 TL ediyor. İptal - iade edebiliyorsanız edin ve en baştan alın bence.

Ödedik hocam. Hatta arkadaşım da prime olmadığı için ekstra 100tl de kargo almış.

Sorun yaratmaz da 539 tl klavyeye hem 130 küsür kargo hem 120 küsür vergi verdik hocam. Bir daha niye 60tl vereyim.
Kargoyu Amazon sağlıyor ve depozito satın alınırken ödeniyor. Aynı şartlarda aldığım ürüne ekstra ödeme çıkmadı. Müşteri Hizmetlerine ulaşın kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı