Amazon Türkiye'de Amazon Germany satıcısından ürün alınır mı?

Amogaçi

Hectopat
Önceden, Amazon TR üzerinden satıcı Amazon Germany olan 4 adet kasa fanı sipariş ettim ve gümrükte takıldı. Bir kere sütten dilim yandı kısacası. Şimdi bir adet M.2 SSD almak üzereyim ama satıcı Amazon Germany olarak gözüküyor. Herhangi bir sorun çıkar mı yine gümrükte?

Tecrübesi olanların yorumlarını bekliyorum, iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden, Amazon TR üzerinden satıcı Amazon Germany olan 4 adet kasa fanı sipariş ettim ve gümrükte takıldı. Bir kere sütten dilim yandı kısacası. Şimdi bir adet M.2 SSD almak üzereyim ama satıcı Amazon Germany olarak gözüküyor. Herhangi bir sorun çıkar mı yine gümrükte?

Tecrübesi olanların yorumlarını bekliyorum, iyi akşamlar.

Önceden derken ne zaman aldınız da takıldı?

En az 7-8 ay olmuştur. 4 Adet kasa fanı sipariş etmiştim ve gümrükte takıldı. Amazon TR ile iletişime geçtim hediye çeki gönderdiler falan filan. Kısacası ürün elime ulaşmadan gümrükte takılı kaldı.

Yani o dönemde Amazon gümrük ücretini sipariş esnasında almamış olabilir mi? Çünkü şu anda gümrük ücretini baştan ekliyor zaten gümrükte takılması mümkün değil diye biliyorum.

Sadece olur da gümrük vergisi eklemeden TR ye gönderen bir satıcıdan alırsanız o zaman kesin takılır.

Geri
Yukarı