Kitap Amazon Türkiye'den ne zaman gelir?

ethchus

Femtopat
Daha fazla  
Amazon Türkiye'den gönderilen bir manga serisi aldım ve tahmini teslimat tarihi 31 Temmuz yazıyor daha önce gelir mi kargoya herhalde bugün akşama kadar verilir ne zaman gelir? Manisa’da yaşıyorum

Yanlış bilgi
Yaşadığın yere bağlı. İstanbul civarlarına yakın yerdeysen 1-2, uzak yerdeysen (kargoya verildikten) 2-3 gün içerisinde gelir.
Lütfen yalan yanlış bilgi vermeyin. Teslim tarihi ney yazıyorsa o gün veya sonrasında gelir. Öncesinde gelmez. Adamlar tahmini teslim tarihine göre zaten bütün sistemi yapıyorlar neye dayanarak bu yorumu yazıyorsunuz.

Adı üstünde tahmini teslimat tarihi, 31 Temmuz'dan önce de gelebilir. Kargo dağıtıma çıktığında SMS atıyorlar, SMS attıkları gün de evde durur. Kargonu alırsın, alamayacak durumdaysan da SMS'den bir bağlantı gönderiyorlar. Müsait olan bir komşundan rica edersin, kargoyu ona bırakmalarını isteyebilirsin ya da ilerleyen tarihlerde getir özelliği de var. Oradan onu da seçebilirsin.
@Furkan Borak adı üstünde tahmini teslimat tarihi, tahmini teslimat tarihinden önce de gelebilir. Bu durumu yaşadım. Mesela bir ürünümün tahmini teslimat tarihinde 5 Mart diyordu fakat o ürün bana 3 Mart'ta gelmişti.

Lütfen yalan yanlış bilgi vermeyin. Teslim tarihi ney yazıyorsa o gün veya sonrasında gelir. Öncesinde gelmez. Adamlar tahmini teslim tarihine göre zaten bütün sistemi yapıyorlar neye dayanarak bu yorumu yazıyorsunuz.

Ne yaşıyorsun sen? Amazon'dan daha önce sipariş vermedin mi? Daha bugün teslim tarihi yarın gözüken ürün bugün geldi.

@SHYAH illaki Amazon'dan sipariş vermesine gerek yok. Orada tahmini teslimat tarihi diye yazıyor zaten :D İnsanımız okumuyor maalesef. Tahmini teslimat tarihi sonradan uzatılabiliyor. Mesela 18 Temmuz'da satın aldığım ürünün teslim tarihi normalde 26 Temmuz olarak gözüküyordu fakat ürün dün kargoya verildi ve tahmini teslimat tarihi de 28 Temmuz'a kadar uzatıldı. Tahmini teslimat tarihinden önce de gelebilir. Tahmini teslimat tarihinden sonra gelecek olursa da zaten süreyi uzatıyorlar, orada yazan süre farklı oluyor.

Ne zaman kargoya verileceğine bağlı ama Amazon'dan bugüne kadar sipariş ettiğim şeyler tahmini teslimat tarihinden çok önce geldi hep.

Bugün kargoya verilmeye de bilir bu arada, yoğunluk varsa kargoya geç verilebilir ki Amazon Prime Day döneminde sipariş ettiğim şeylerin kargoya verilmesi birkaç gün sürdü.

Yeni konular

Geri
Yukarı