Amazon ürünü gümrüğe takıldı

Halilcelikkk

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Amazon'dan aldığım kozmetik bir ürün gümrüğe takıldı ve bana posta ile dilekçe doldurup ıslak imza ile göndermemi söylediler bilen arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir mi?

Merhaba!
Dilekçeyi Hazırlayın:

Gümrük Müdürlüğü'ne hitaben bir dilekçe hazırlayın.
Dilekçede şunlara yer verin:

Adınız, soyadınız, T.C. kimlik numaranız ve adresiniz.
Sipariş numaranız ve ürünün takibi için gerekli bilgiler.
Ürünün kozmetik ürün olduğunu ve gümrük vergisi ve harçlarının ne kadar olduğunu belirten bir belge.
Ürünü satın aldığınız Amazon sayfasının çıktısı.
Gümrüğe takılma sebebini (örneğin, ticari amaçlı ithalat şüphesi) açıklayan bir yazı.
Ürünü kişisel kullanımınız için satın aldığınızı ve ticari amaçlı olmadığını beyan eden bir yazı.
Dilekçeyi imzalayın ve tarih atın.

Dilekçeyi Gönderin:

Dilekçenin ıslak imzalı bir kopyasını posta yoluyla gümrük idaresine gönderin.
Dilekçenin bir kopyasını da kendi kayıtlarınız için saklayın.

Merhaba!
Dilekçeyi Hazırlayın:

Gümrük Müdürlüğü'ne hitaben bir dilekçe hazırlayın.
Dilekçede şunlara yer verin:

Adınız, soyadınız, T.C. Kimlik numaranız ve adresiniz.
Sipariş numaranız ve ürünün takibi için gerekli bilgiler.
Ürünün kozmetik ürün olduğunu ve gümrük vergisi ve harçlarının ne kadar olduğunu belirten bir belge.
Ürünü satın aldığınız Amazon sayfasının çıktısı.
Gümrüğe takılma sebebini (örneğin, ticari amaçlı ithalat şüphesi) açıklayan bir yazı.
Ürünü kişisel kullanımınız için satın aldığınızı ve ticari amaçlı olmadığını beyan eden bir yazı.
Dilekçeyi imzalayın ve tarih atın.

Dilekçeyi Gönderin:

Dilekçenin ıslak imzalı bir kopyasını posta yoluyla gümrük idaresine gönderin.
Dilekçenin bir kopyasını da kendi kayıtlarınız için saklayın.

Zaten bana dilekçeyi PDF olarak göndermişler, adımı soyadımı yazıp ve imzalayıp gönderdim. Sonuç olarak kargom bana ulaşır mı?

Zaten bana dilekçeyi PDF olarak göndermişler, adımı soyadımı yazıp ve imzalayıp gönderdim. Sonuç olarak kargom bana ulaşır mı?
Merhaba!
Evet, dilekçenizi ve ıslak imzalı fotokopinizi gümrük müdürlüğüne gönderdiyseniz kargonuza ulaşma ihtimaliniz yüksektir.

Ancak, kargonuza ulaşmanızın garanti olduğunu söyleyemem. Gümrükleme işlemleri sırasında eksik belge veya yanlış bilgi olması durumunda kargonuza el konabilir veya iade edilebilir

Geri
Yukarı