Çözüldü Amazon üzerinden satış yapan satıcıya iade nasıl edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FearOnEyes

Hectopat
Daha fazla  
Amazon üzerinden mağazası bulunan bir satıcıdan almış olduğum ürünü iade etmek istiyorum ama iade sayfasında çıkan barkodla kargo şubesine gittiğimde AMZ ile başlayan bir kodun olması gerektiğini söylüyorlar. Bu konuda önceden deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Çözüm
Amazon müşteri hizmetleriyle mesajlaştıktan sonra satıcıyla iletişime geçip gerekli olan iade kodunu gönderdiler. Konu kapanabilir.
İade talebi oluşturun. Siparişlerim kısmında iade etmek istediğiniz ürünün yanında bulunan talimatlar butonuna tıklayın. Orada iade kodu yazacak.

Amazon üzerinden mağazası bulunan bir satıcıdan almış olduğum ürünü iade etmek istiyorum ama iade sayfasında çıkan barkodla kargo şubesine gittiğimde amz ile başlayan bir kodun olması gerektiğini söylüyorlar. Bu konuda önceden deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Evinizden de alabiliyorlar.

İade talebi oluşturun. Siparişlerim kısmında iade etmek istediğiniz ürünün yanında bulunan talimatlar butonuna tıklayın. Orada iade kodu yazacak.
AMZ ile değil de D ile başlayan bir kod var onu MNG Kargo’ya götürdüm(satıcının anlaşmalı olduğunu söylediği firma) ancak oradaki kişiyle konuştuğumda üstte yazan şeyleri söyledi.Belki bu konu hakkında bilgisi olmayabilir diye düşünüyorum. Olmazsa farklı bir şubeden gönderim yapmayı deneyeceğim.

Amz ile değil de D ile başlayan bir kod var onu MNG Kargo'ya götürdüm(satıcının anlaşmalı olduğunu söylediği firma) ancak oradaki kişiyle konuştuğumda üstte yazan şeyleri söyledi. Belki bu konu hakkında bilgisi olmayabilir diye düşünüyorum. Olmazsa farklı bir şubeden gönderim yapmayı deneyeceğim.

Satıcı Amazon olmadığı için sanırım kod farklı.

Ben de öyle düşünüyorum. Çünkü Amazon satıcılı bir üründe dediğiniz gibi AMZ ile başlayan bir kod verdiğimi hatırlıyorum.
Evet, kod AMZN ile başlar normalde.

Geri
Yukarı