Amazon iade süreci nasıl?

Amazon turkey peraken de falandı yani Amazon satıcı sence % kaç alırlar ve para iadesi kabul ettikleri gibi mi geliyor yoksa kabul ettikten 7 gün sonra mı?

7-10 gün sonra. Ben Epic'den yurt dışına bağlı şekilde iade istedim 5 günde yolladılar. Size en fazla 4 günde gelir para eğer arar ya da mail atarsanız daha hızlı şekilde para hesabınıza gelir.

7-10 gün sonra. Ben Epic'den yurt dışına bağlı şekilde iade istedim 5 günde yolladılar. Size en fazla 4 günde gelir para eğer arar ya da mail atarsanız daha hızlı şekilde para hesabınıza gelir.

Peki % kaç ihtimalle alırlar yoksa gece uyuyamam ve Amazon'un sorun çıkartma olasılığı ne farzedelim ki kabul etmediler o zaman ne yapıyorlar tamir mi ediyorlar yoksa olduğu gibi gönderiliyor mu?

İade koşulları çerçevesinde, aksi bir durum yoksa iadeyi kabul etmeme gibi bir şansları yok, Amazon bu konuda çok iyidir.

Ben daha önce notebook soğutucu iade ettim. Ürünü teslim aldıktan uzun süre sonra kullanmaya başlamıştım ve ürünün fazla ses çıkardığını düşündüğüm için iade etme kararı aldım. Satın almamın üzerinden bir ay geçtiği için 125 TL olan ürünü 100 TL olarak iade ettiler (gecikmeden kesinti) fakat ürünü teslim aldılar. Amazon sana diğerleri gibi zorluk çıkarmaz, ürün ellerine ulaştığında iadeyi onaylarlar ve para iadeni alırsın. İadeyi daha hızlı almak istiyorsan müşteri hizmetlerini arayıp hediye kodu olarak iade istersen aynı gün içinde kod olarak iade almış olursun.

Ürün sizden kaynaklı sıkıntılı değilse temsilciye bağlanıp teslim edildikten sonra iade alırsınız. Genel olarak ürünler bile kontrol edilmiyor barkod girdi çıktısına bakıyorlar.

Geri
Yukarı