Amazon(US) 479$ değerinde ürünün resmi ithalat kapsamında işlem görmesi

yakbie

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar amazondan satın aldığım ''Lenovo IdeaPad 3 Laptop (479$)'' gümrükte takıldı ve bunun sebebi olarak piyasada ekran kartının değerli olması ve benim bu laptop ile mining yapabileceğimi düşünmeleri ( Laptopta harici ekran kartı yok ) ve ürünü göndermediler bana gelen mailde ise:

''Gümrük muayenesi sonucunda gönderinizin yetki belgesi kapsamında gümrük çıkışına onay verilmemiştir. Bu sebeple gönderinizin resmi ithalat kapsamında işlem görmesi gerekmektedir.''

Ups ile görüştüğümde itiraz etsem çok uzun süreceğini ve kesin bir sonuç alamayacağımı söyledi ne yapacağım bilgim yok. bir şirketim de yok istedikleri bilgileri göndermem için

Bu sorunu yaşayan varsa neler yaptıklarını adım adım anlatırlarsa cok sevinirim hiç bilgim yok.
tuha.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Satıcı Amazon değil miydi? Neredeyse her gün Amazon JP üzerinden fiyatı bu dizüstünden daha yüksek onlarca kart getiriyor millet.
ABD'den gelmesi veya UPS kargo olması sorun çıkarmış olabilir mi ? Bir de ilk sipariş mi bu ay için ? Daha bugün DHL ile Japonya'dan 3 günde gelen 750$ civarı bir ekran kartını teslim aldım.

ABD'den gelmesi veya UPS kargo olması sorun çıkarmış olabilir mi ? Bir de ilk sipariş mi bu ay için ? Daha bugün DHL ile Japonya'dan 3 günde gelen 750$ civarı bir ekran kartını teslim aldım.

Amazon US'den de aynı şekilde çok sipariş veren vardı özellikle de bu yaz. US, JP, AU hepsi okyanus ötesi oluyor, lokasyonla alakalı olduğunu sanmıyorum.

Satıcı Amazon değil miydi? Neredeyse her gün Amazon JP üzerinden fiyatı bu dizüstünden daha yüksek onlarca kart getiriyor millet.
3 Ürün sipariş verdim aynı anda en ucuzu bu laptop oldu ama nedense bu sorun oldu UPS kargo hep sorun yaratıyor.

ve satıcı amazondu harici satın almıyorum zaten
Burada bir yanılgı var. Aldığınız ürün 1500 Euro'dan pahalı olmadığı sürece ve miktarını abartmadığınız sürece tek ve maktu bir vergi oranı uygulanır.* Amazon'a ulaşın, durumu bildirin.

*https://ticaret.gov.tr/gumruk-islem...rular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyeti
Sadece 1 adet apu sistemli laptop satın aldım 10 adet alsam dediğinizde haklısınız. Yıllardır amazondan ürün alıyorum

3070 ve 3080li laptop aldığımda bile amazonUS bu sorunu yaşatmamıştı
Bu ay 3.siparişim +1000 dolar ürünler satın aldım ve ilk defa ucuz bir ürün için bu sorunla karşılaşıyorum bence UPS kargoyla alakalı bir problem.
Bir de APU işlemci , bir yanlışlık olmuş olabilir mi ? Bence ilk iş satıcı ile görüşün.
Görüştüm onlar da UPS kargo ile görüşmemi söylüyorlar 479$lık ürün için bir ton şey ve ekstra vergi vermek istemediğimi söyledim, 17 Ocağa kadar ürün elime ulaşmazsa para iadesi alacağım, tamamen zamanımı öldürdü yani

Son düzenleme:
3 Ürün sipariş verdim aynı anda en ucuzu bu laptop oldu ama nedense bu sorun oldu UPS kargo hep sorun yaratıyor.

ve satıcı amazondu harici satın almıyorum zaten

Sadece 1 adet apu sistemli laptop satın aldım 10 adet alsam dediğinizde haklısınız. Yıllardır amazondan ürün alıyorum

3070 ve 3080li laptop aldığımda bile amazonUS bu sorunu yaşatmamıştı

Bu ay 3.siparişim +1000 dolar ürünler satın aldım ve ilk defa ucuz bir ürün için bu sorunla karşılaşıyorum bence UPS kargoyla alakalı bir problem.

Görüştüm onlar da UPS kargo ile görüşmemi söylüyorlar 479$lık ürün için bir ton şey ve ekstra vergi vermek istemediğimi söyledim, 17 Ocağa kadar ürün elime ulaşmazsa para iadesi alacağım, tamamen zamanımı öldürdü yani
Hocam bu aralar yurt dışına herkes yöneldi. İlk alışverişte bile risk var ve bir sonrası için kaçınılmaz gibi gümrükte kalması.

Geri
Yukarı