Amazon US ile EU arasında ki kargo ücreti çok fazla

mrth87

Decapat
Amazon İspanya'dan bir ürün almak istiyorum fakat 45 euro kargo ücreti çıkıyor.

Amazon USA'de ise fiyatı daha yüksek başka bir ürüne ise 19 dolar istiyor nedense.

Avrupa daha yakın olmasına rağmen ücret farkı oluşuyor acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arz-talep.

İspanya'dan Türkiye'ye, Amerika'ya kıyasla çok daha az ürün ihraç ediliyor. Amerika'dan gelen kargo, yüklüce bir gemiye bindirilip yolunun üzerindeki Türkiye'ye bırakılıyor. İspanya'dan gelen için ise çok daha az kapasiteye sahip bir gemi, belki de uçak kaldırılıyor. Bu sebepten dolayı İspanya'dan gelen daha maliyetli oluyor.

@Ellie Williams Pek sanmıyorum. Amazon us, de, jp üzerinden çok alışverişim oldu. Direkt tek seferde Türkiye'ye yollamıyorlar. Mesela Abd'den önce 2-3 eyalet dolaşıyor, ordan genelde Almanya'ya geliyor. Ordan da bazen Hollanda'ya gönderiyor.

@Ellie Williams Pek sanmıyorum. Amazon us, de, jp üzerinden çok alışverişim oldu. Direkt tek seferde Türkiye'ye yollamıyorlar. Mesela Abd'den önce 2-3 eyalet dolaşıyor, ordan genelde Almanya'ya geliyor. Ordan da bazen Hollanda'ya gönderiyor.
Kargonun duraklarını boş verin, o sadece örnekti. Demek istediğim, tek seferde daha fazla ürün dağıtıma çıkıyor, bu da maliyeti azaltıyor.

@mrth87 üstte söylediğimi dikkate almamışsınız. Muhtemelen öncelikli kargodur demiştim. Kontrol ettim öyle çıktı. İspanya gönderiminde sadece öncelikli kargo var. Almanya'da hem öncelikli hem standart.

Geri
Yukarı