Amazon ve 3D Secure Sorunu

Kargo günü geldi çattı, Amazon'dan alışveriş yapan arkadaşların bildiği gibi Amazon, ücreti siparişi aldığı gibi çekmez kargolanmaya yakın çeker. Bugün siparişimi kontrol ettiğimde Amazon'un uyarı verdiğini fark ettim, benden ödeme yöntemimi revize etmemi istiyordu. Kartımda herhangi bir sorun olmadığından ve ücreti çekebilecek miktarın da rahatça bulunmasından dolayı aynı kartımı tekrar seçip revize ettim fakat yine aynı hatayı aldım.

Bankamı aradığımda 3D Secure olmadığı için onaylayamıyoruz diyor, işin garibi aynı kart ile daha önce hem bu yıl hem de geçen yıl defalarca alışverişim oldu Amazon'dan. Amazon ile konuşuyorum bankanız ile görüşün 3D Secure'den dolayı ücreti kartınızdan çekmemize izin vermiyor diyor. Bankamı tekrar arıyorum 3D Secure zorunlu beyefendi diyor.

Kartım banka kartı olduğu için olabilir dedim ve ödeme yöntemimi değiştirip kredi kartı bilgilerimi girdim. Genelde 1-2 saat içinde ödemeyi alamazsa hata verirdi ama 4 saate yakın oldu herhangi bir hata vermedi henüz Amazon ( Bu arada kredi kartı hareketlerime bakıyorum henüz çekilen bir meblağ yok ). Banka kartım TEB (Visa), kredi kartım ise TEB Bonus (Mastercard).

Konu hakkında tecrübesi olan arkadaş varsa yardımlarınızı beklerim.
Merhabalar zamanında kredi kartınız ile bu alışverişi yapabildiniz mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı