Amazon ve Garanti Belgesi

NeyBeats

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben amazondan pc sistemi toplamayı düşünüyorum. Size sormak istediğim garanti belgesi konusu nasıl olacak mesela ben buradan garantiye verebilecek miyim ? İstediğim sistem bu. Bir de kargo dahil sizce tahmini ne kadar tutar ?

UYHH.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir sistemin gümrükten bütün halinde veya parça parça tek kalemde sorgusuz sualsiz geçeceğini sanmıyorum. Garanti konusunda da bir şey olursa Amazon ile iletişime geçeceksin zira birçok ürünün uluslararası garantisi yok.

Hocam yok ya ben cidden anlamıyorum bu milletimizde ki Amazon merakını. Yüksek ihtimalle sağdan soldan görüyorsunuz konuşanları Amazon'dan ürün getir Türkiye'den çok daha ucuz diyenleri ve girişiyorsunuz bir Amazon sevdasına. Ne var ne yok eklemişsin hocam sepetine ama bu tam olmamış Amazon'da ucuzdur keşke evde ekleseydin. Bir diğer anlamadığım konu ise sepete kadar eklemeyi biliyorsun fakat bi adım ileriye gidince toplam ne kadar ödeyeceğini yani gümrük ücretini ve kargo fiyatını da görebileceği bilmiyor olmanda garip bir ironi.

Hocam öncelikle ciddi iseniz amazon hesabınız ile giriş yapın adres bilgilerinizi tam girin. Orada sepetimi görüntüle kısmında ne kadar vergi ve hızına bağlı olarak kargo ücreti vereceğinizi görebilirsiniz. Ancak siparişi tamamla dediğinizde o listedeki ürünlerin yarısının Türkiye' ye gönderilmediğini de göreceksiniz. Dolar hesabınız da yoksa biraz daha fazla kur farkı vereceksiniz ki bu da yine siparişi tamamla ekranında görünüyor. Ancak @Recep Baltaş abinin dediği gibi o kadar ürünü toplu halde alamazsınız. Kişi başı 1500 Dolardı sanıyorum yurtdışı alışveriş limiti.

O parçalardan ekran kartı,monitör,ram vs ssd yi amazondan alırsanız baya bir karlı çıkarsınız fakat diğer ürünleri almanızı önermem. Kasaların kargo ücreti uçuk oluyor buradaki fiyatını aşıyor diyebilirim. Anakart zaten Türkiye'ye getirilemiyor. İşlemci ise ülkemizde daha ucuz oluyor. Bide ssd yi sanddisk, ekran kartını evga, monitörü asus, alırsanız uluslararası garantiniz de olur.

Bazı ürünler özellikle ekran kartı en az %30 daha ucuz alınabiliyor Amazondan. Türkiye fiyatı 3200TL olan GTX 980Ti Amazondan kargo ve vergi dahil 2200-2300TL ye alınabiliyor. Bizde 1500-1700TL civarı olan GTX 970ler 1000-1200 civarında. Amazondan satın alırken olası vergi de alınıyor ekstra birşey ödemenize gerek kalmıyor. Hatta vergi alınmaz ise para iadesi alabiliyorsunuz.Ama bu demek değil ki herşey daha ucuz. İşlemci Kasa gibi ürünler hemen hemen Türkiye fiyatlarıyla aynı.
Ülkemizde olmayan beğendiğiniz bir ürün varsa onu düşünebilirsiniz.
Bu arada Black Friday (27 Kasım öncesi ve sonrası) yaklaşıyor indirimler başlayacak.
Bir başlık altında sıcak indirimleri takip etmek lazım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı