Amazon doa belgesi

Merhaba. Geçen sene Amazon'dan monitör sipariş ettim. Geçtiğimiz günlerde arıza verdiği için garantiye gönderdim ve geri sadece doa raporu gönderdiler. Bununla beraber fatura ile birlikte amazona mail atmam lazım fakat faturam yok. Kargonun barkodlarına kadar var ama fatura yok. Sipariş verdiğim Amazon hesabına da erişimim yok unuttum giriş bilgilerini. Müşteri hizmetleri ile konuştum seri numarasına rağmen yardımcı olamayız dediler. Sadece bu belgeyi göndersem muadil ürün veya para iadesi yaparlar mı?

DOA raporunu fotokopiyle çoğalt ve birini gönder. Olmadı THH.

Merhaba. Geçen sene Amazon'dan monitör sipariş ettim. Geçtiğimiz günlerde arıza verdiği için garantiye gönderdim ve geri sadece doa raporu gönderdiler. Bununla beraber fatura ile birlikte amazona mail atmam lazım fakat faturam yok. Kargonun barkodlarına kadar var ama fatura yok. Sipariş verdiğim Amazon hesabına da erişimim yok unuttum giriş bilgilerini. Müşteri hizmetleri ile konuştum seri numarasına rağmen yardımcı olamayız dediler. Sadece bu belgeyi göndersem muadil ürün veya para iadesi yaparlar mı?

Şansını denemek varken, neden soruyorsunki?

Hatırladığım kadarıyla onlar ürün varsa ürün yoksa para iadesi yapıyorlar.

Hocam yani bir hesabı geri almanın bir çok yöntemi var. Ayrıca aklınızda bulunsun. Bir ürün aldığınızda ilk işiniz e-faturasını siparişlerim sayfasından indirmek olsun. Görünmüyorsa eğer talep edip alın mutlaka. Şimdi olmasa 5 ay sonra yine bir sıkıntı yaşasanız yine faturasız bir şey yapamayacaksınız.

Hocam yani bir hesabı geri almanın bir çok yöntemi var. Ayrıca aklınızda bulunsun. Bir ürün aldığınızda ilk işiniz e-faturasını siparişlerim sayfasından indirmek olsun. Görünmüyorsa eğer talep edip alın mutlaka. Şimdi olmasa 5 ay sonra yine bir sıkıntı yaşasanız yine faturasız bir şey yapamayacaksınız.
Hocam anlam veremedim zaten. 4 sene önceki aldığım kıyafetin bile fişi duruyor kafayı yedim kargonun barkodlarına gönderi nosuna kadar duruyor ama ne fatura nede giriş bilgilerini bulabiliyorum.

Tekrar giriş sağla, zor değil bilgilerini geri kurtarmak. Müşteri temsilcisine sorsaydın onu da.
denedim zaten hepsini sordum'da aynı şekilde hangi e posta ile kayıt oldum bilmiyorum yok unuttum.

Denedim zaten hepsini sordum'da aynı şekilde hangi e posta ile kayıt oldum bilmiyorum yok unuttum.

Öyle şey olmaz sen hiç alakasız birisiymiş gibi monitörü iade/değişim yapayım diyorsun bu şekilde. Amazon'un sana iade kodu oluşturacak bir teyit vermen lazım, bu şekilde ürünü sorgusuz sualsiz Amazon deposuna göndersen bile atarlar bir kenara. Ürün seri numarası müşteri hizmetlerinin bileceği bir kanıt değil.

Başka bir bir mailden Amazon'a mail atıp varsa sipariş numaran, adresin, adın soyadın, satın aldığın kartın son 4 hanesi vb. ekle belki daha üst makamdaki birisi sana iade kodu oluşturur.

Geri
Yukarı