Amazon vergi sistemi nasıl?

Internette, YouTube'ta bilgisayarları çok araştırıyorum ve araştırdıkça hayallerim daha da artıyor. Bugüne kadar ikinci el GTX 1080 Ti alacaktım 3200 TL civarına ama bugün Amazon'un usa kısmına baktım ve RTX2080 Super Gaming X Trio bile 760$'di yani 4367 TL hem 1080 Ti'dan daha iyi hem de sıfır, hem de RTX yani. Çok iyi (bence). Ama Türkiye konumlu Amazon'da da 7700 TL. Moralim bozuldu ve internete yazdım gümrüğe takılıyor mu vs. diye sonra karşıma Technopat çıktı. Baktim bayağı bir vergi ve kargo ücreti alıyormuş bende düşündüm. Almanya ' da halam var. Belçika'da aile dostumuz var. Internete girdim ve Amazon'dan konumumu Almanya'ya aldim. Bu seferde Gaming X Trio RTX 2080 Super 850 € ASUS Advanced Edition 450 € ve çok kafam karisti eger fiyatlar dogruysa ve fazladan para kesmiyorsa yaza doğru sipariş etsem Almanya'ya ve halam ya da aile dostumuz (belcika)havalimanından ucakla gelebilir mi? Yani ekstra para çıkar mi? Çıkarsa da çok çıkar mı?

Avrupa'da tanıdıklarınız var ise Avrupa sistelerinden alın amazon.de , amazon.fr gibi. Sitede yazan fiyat üzerinden de %20 vergi iadesi alırsınız. 500 Euroluk kart için 100 Euro iade alırsınız yani. Detaylı bilgi için tax free'yi araştırın.

Internette,Youtube'ta bilgisayarları çok araştırıyorum ve araştırdıkça hayallerim daha da artıyor.Bugüne kadar ikinci el gtx 1080 ti alacaktım 3200 tl civarına ama bugün Amazon'un USA kısmına baktım ve rtx2080 super gaming x trio bile 760$'di Yani 4367 tl hem 1080 ti dan daha iyi hemde sıfır, hemde RTX yani.Çok iyi (bence).Ama Türkiye konumlu amazonda da 7700 tl !!!!!.Moralim bozuldu ve internete yazdım gümrüğe takılıyor mu vs. Diye sonra karşıma technopat çıktı.Baktim bayağı bir vergi ve kargo ücreti alıyormuş bende düşündüm.Almanya ' da halam var.Belçika'da aile dostumuz var.Internete girdim ve amazon dan konumumu almanyaya aldim.Bu seferde gaming x trio rtx 2080 super 850 € asus advanced edition 450 € ve çok kafam karisti eger fiyatlar dogruysa ve fazladan para kesmiyorsa yaza doğru sipariş etsem almanya ya ve halam yada aile dostumuz (Belcika)havalimanından ucakla gelebilir mi yani ekstra para çıkar mi çıkarsa da çok çıkarmı?
Lütfen yardım edin
Avrupa'da tanıdıklarınız var ise Avrupa sistelerinden alın amazon.de , amazon.fr gibi. Sitede yazan fiyat üzerinden de %20 vergi iadesi alırsınız. 500 Euroluk kart için 100 Euro iade alırsınız yani. Detaylı bilgi için tax free'yi araştırın.
Peki msi ile asus arasındaki fiyat farkı neden iki kat mesela ben çok saçma bisey buldum 700€ ya rtx 2080 ti asus turbo var amazon.de de
Ve bir de havalimanından valiziyle ya da farklı bir şekilde para ödemeden getirebilir mi
Hayatta msi ventus 609€ saçma ucuz deil mi ve bir de amazon bana cok karışık geliyor bir baksaniz fazladan ücret keser mi diye
Lütfen yardım edin

Peki msi ile asus arasındaki fiyat farkı neden iki kat mesela ben çok saçma bisey buldum 700€ ya rtx 2080 ti asus turbo var amazon.de de

Ve bir de havalimanından valiziyle ya da farklı bir şekilde para ödemeden getirebilir mi

Hayatta msi ventus 609€ saçma ucuz deil mi ve bir de amazon bana cok karışık geliyor bir baksaniz fazladan ücret keser mi diye
Özür dilerim benim baktıklarım ikinci el mis kullanılmış yeni gibi yazıyordu peki onlar güvenli mi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı